Çarşamba çarşısına isim arıyor

Çarşamba Belediyesi tarafından yaptırılan çarşıya isim bulmak için vatandaşlar arasında isim yarışması düzenleniyor.

Çarşamba Belediyesi tarafından yaptırılan çarşıya isim bulmak için vatandaşlar arasında isim yarışması düzenleniyor. Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Türkçe isimler öncelikli terciğimiz olacaktır.” dedi.

Çarşamba’ya modern bir kimliğe sahip açıkhava çarşısı yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, ilçenin ticari ve ekonomik yapısına önemli katkı sağlayacak olan çarşının, 21 bin metrekare alan üzerine inşa edildiğini açıkladı. Hemşehrilerine ‘Burası Senin Çarşın İsmini Sen Ver’ diye seslenen Başkan Dündar, “20 Kasım 2013 Çarşamba günü akşamı mesai bitimine kadar carsi@carsamba.bel.tr adresine e-mail yoluyla ya da Belediye Çözüm Merkezi’ne kimlik ve iletişim bilgileri ile bizzat başvurarak önerilen isimler arasından seçilecek bir ismi Çarşıya vereceğiz. Daha ilk günden halkımızın bu etkinliğimize olan ilgisi bizleri son derece memnun etti. Ayrıca seçilen isim sahibine de laptop bilgisayar hediyemiz olacak. Hemşehrilerimiz Çarşamba Belediyesi’nin hizmetlerine sahip çıkıyor, destekliyor. 2014 yılı başlarında hizmete açacağımız Çarşı, bölgemizin en büyük Açıkhava Çarşısı olacak. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Projenin inşaatı devam eden diğer bölümleri ise, 22 bin metrekarelik alanda devam ediyor. Çarşamba Belediyesi bu bölgeye ayrıca, 8 blok ve 320 daireden oluşan bir konut alanı yapıyor.