Casper 75 ülkenin en iyisi

Intel'in 5-7 Nisan 2006 tarihleri arasında Rodos'ta düzenlediği toplanıda 75'i aşkın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkesinden, binlerce firma arasından büyük ödülü Casper aldı.

Casper adına Intel EMEA Bölgesi Satış ve Pazarlama Grubu Başkan Yardımcısı Jeff L. Hoogenboom ve Intel EMEA Bölgesi Genel Müdürü Gordon Graylish’den Premier Member of the Year (yılın firması) ödülünü alan Casper Pazarlama Müdürü Feray Karaman şunları söşyledi:

“Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri arasında, binlerce firma arasından en prestijli ödülü alırken heyecan, coşku ve gurur duydum. Bilgisayar alanında faaliyet gösteren bir firma olarak 75 ülkenin bütün firmalarını geride bırakmak büyük başarı. Bu ödül aynı zamanda, ülkemizin her tarafında Casper bayrağını taşıyan satış ve teknik destek kanalına verilmiş bir ödül bizim için.”

Intel’in her yıl düzenlediği kanal toplantısında firmalar çeşitli kategorilerde ödül alıyor. En büyük ödül olan Premier Member of the Year ise sektöründe en yüksek büyüme oranına sahip olan, en yüksek satış adetlerine ulaşan ve en başarılı firma stratejisine sahip olan kuruluşa veriliyor.

CASPER, MARKALAR LİGİNDE 1 NUMARA

AC Nielsen ‘ın her yıl gierçekleştirdiği yılın en başarılı markalar araştırmasında Casper, bilgisayar alanında yüzde 25.6 oranıyla yine ilk akla gelen bilgisayar markası oldu. En yakın takipçisinin yaklaşık 3.3 kat önünde bir bilinirliğe sahip olan Casper, araştırmada baz alınan bütün kriterlerde de açık farkla yine 1. olmayı başardı. Araştırmaya katılarak ilk akıllarına gelen bilgisayar markasını söyleyen kişilerde ise bu oran yüzde 37.5’e ulaştı.

20-24 yaş grubunda 39.5 bilinirlilik oranıyla bu yaş grubunda çok açık farkla lider olan Casper’ın bilinirliği bununla da sınırlı kalmıyor. Araştırmaya marka belirterek yanıt verenler arasında çıkan sonuç ise çok çarpıcı. Her iki katılımcıdan bir tanesi için bilgisayar deyince akıllarına gelen ilk marka casper.

Casper, araştırmanın yapıldığı bütün illerde açık ara birinciliği kimseye kaptırmazken, sadece kadınlar ve sadece erkekler arasında da yine birinci oldu.

Türkiye’nin bütün il ve ilçelerindeki bin satış ve teknik destek noktası ile hizmet veren Casper, her yıl yüzde 50’nin üzerinde bir büyüme başarısı göstererek de sektöründe öncülük görevini sürdürüyor. Bilgisayar sektörünün ağır yara adığı 2001 yılını 28 milyon dolar cirayla kapatan Casper, o yıl da pazar payını yüzde 30 artırmayı başarmıştı. Casper’ın 2005 yılında gerçekleştirdiği ciro ise 130 milyon dolar oldu.

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yine dünyanın en gelişmiş ülkeleri ile birlikte aynı zamanda Türkiye’ye sunan Casper’ın 2006 yılı için hedeflediği ciro ise 205 milyon dolar.