Castro’dan mektup aldım yürüyormuş

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Küba'nın ağır hasta olduğu ileri sürülen lideri Fidel Castro'dan bir mektup aldığını ve Castro'nun yürüdüğünü açıkladı.

Castro’nun imzasını taşıyan mektubun, Caracas’a beklenmedik bir ziyarette bulunan Küba Devlet Başkanı Yardımcısı Carlos Lage tarafından Chavez’e iletildiği belirtiliyor.

Müttefiki ve dostundan gelen bu mektuptan bazı alıntıları televizyonda okuyan Hugo Chavez, Castro’nun kendisinden bu mektubu yayımlamamasını istediğini de söyledi ve Castro’nun imzasını kameralara göstererek, “Bu, ölmekte olduğunu söyleyenler için” ifadesini kullandı.

Lage’nin Castro’nun dün yürüdüğünü söylediğini belirten Chavez, Küba’da Castro’ya takılan ad olan “caballo” (at) kelimesini de kullanarak, “Devam caballo, sana ihtiyacımız var, seni işte böyle seviyoruz” dedi.

Chavez, Küba televizyonu aracılığıyla programı ve kendisini seyrettiğini düşündüğü Castro’ya İngilizce olarak, “Nasılsın Fidel?” diye de sordu.

Fidel Castro’nun sağlığıyla ilgili söylentiler, Temmuz sonunda geçirdiği ameliyattan sonra giderek arttı. Bazı çevreler Castro’nun ölüm döşeğinde olduğunu, bazıları ise iyileşmekte olduğunu söylüyor.