Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası başlıyor

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen "2006 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası"nın birinci yarışı, 19 Ekim 2006, Pazar günü saat 10:30'da verilecek start ile başlıyor

Türkiye ve Hazar Bölgesi Castrol Madeni Yağlar Direktörü Fikret Şen, Castrol’ün motorsporlarına olan desteğiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Castrol olarak, dünya çapında yürüttüğümüz AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz ürünlerimizle ve marka gücümüzle performansın, gücün ve dayanıklılığın ön plana çıktığı bilinen en büyük motorspor organizasyonlarına profesyonel anlamda destek olmaktayız. Bu anlamlı desteğimizi ve gücümüzü amatör ve gelecek vaadeden kişi ve organizasyonlara da iletmekten son derece memnuniyet duymaktayız.”

2006 yılında şampiyona formatında yapılan değişiklik sonrasında, ilk iki yarışının ralli sprint olarak düzenlendiği şampiyonanın ilk yarışına toplam 51 ekip kayıt yapıldı. 19 Kasım günü Riva – Bozhane arasındaki 11 kilometre uzunluğundaki toprak parkur üç kez geçilecek ve yarış, yine start aldığı şekilde Beykoz Belediyesi önünde son bulacak. Yarışın servis alanı Riva Plajı otoparkı olarak belirlendi. Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı 26 Kasım, üçüncüsü ise 10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci ve üçüncü yarışların start’ları da yine Beykoz’dan verilecek.

– BAYAN SPORCULARDAN BÜYÜK İLGİ –

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi amatör sporseverlere yönelik olarak gerçekleştirilecek olan “2006 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası”na, bayan yarışmacılar büyük ilgi gösteriyor.

Amatör bayan sporcular, bu yıl da erkeklerle kıyasıya mücadele edecekler. Çok sayıda genç pilotun Türkiye Ralli Şampiyonası’na geçişini sağlayan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, yarışta yer alacak iddialı ve genç pilotlar ile seyircilere heyecanlı anlar yaşatacak.