Çatılardaki kar ve buzlar dağcıların yardımıyla temizleniyor

Erzurum'da çatılardaki kar ve buzlar dağcıların yardımıyla temizleniyor.

Cumhuriyet İş Merkezi yönetimi, çatı katındaki karları temizletirken Dağcılık Kulubü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öztürk’ün bilgilerinden yararlanıyor. İşyeri çalışanları dağcı Öztürk ile bellerine bağladıkları iple çatıda kar temizliği yapıyor. Çalışmalar büyük tehlike altında yapılıyor. İşçilerin beline bağlanan ipler geride 2 kişi tarafından tutuluyor. Bu sayede muhtemel üzücü olayların önüne geçilmeye çalışılıyor. Binalar temizlenirken çatı katlarında düşen kar ve buz kütleleri, park halindeki araçlar için de büyük bir tehlike oluşturuyor.

Dağcılık Kulübü Başkanı Ahmet Öztürk, kar temizliği yapan işçilerin düşme tehlikesiyle kar karşıya olduğunu belirterek binaların farklı yerine bağladıkları iple can güvenliklerini korumaya çalıştıklarını belirtiyor.

Metin Çakır isimli iş merkezi çalışanı ise vatandaşların can güvenliğinin tehlikeye girmemesi için çatılardaki kar ve buzları temizlediklerini ifade ediyor. Çakır, dağcılardan aldıkları bilgiler doğrultusunda hareket ettiklerini; bu sayede korkularının da azaldığını vurguluyor.