Cavcav’a 15 yıl hapis talebi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav hakkında, geçtiğimiz ay karıştığı trafik kazasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsacığılı, iddianamesini tamamladı.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav hakkında, geçtiğimiz ay karıştığı trafik kazasına ilişkin soruşturma sonunda, “taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmak” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Alınan bilgiye göre, kazaya karışan diğer araç sürücüsü Ahmet Esmeray, hakkında da “taksirle ölüme neden olmak” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, İlhan Cavcav’ın 18 Aralık 2006 tarihinde 06 V 5001 plakalı aracıyla AŞTİ önünde yolun karşısına geçmeye çalışan Lütfi Dikmen ve Minciye Dikmen’e çarparak yaraladığı kaydedildi.

Çarpmanın etkisiyle yola düşen Lütfi Dikmen’e aynı yönde seyreden Ahmet Esmeray yönetimindeki 06 AFV 66 plakalı aracın, ikinci kez çarptığı ifade edilen iddianamede, Lütfi Dikmen’in, kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi.

İddianamede, olayın ardından yazılan trafik kazası tespit tutanağında, Cavcav ve Esmeray’ın, “fren tedbirinde geç kalmalarından dolayı 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 52/b maddesini ihlal ettiklerinden kusurlu görüldükleri” kaydedildi.

İddianamede, İlhan Cavcav’ın bir kişinin ölümü ile birlikte bir kişinin de yaralanmasına, Ahmet Esmeray’ın da bir kişinin ölümüne neden olmak suçunu işlediklerinin delillerden anlaşıldığına işaret edildi.