Çaykur Rizespor 4 hafta aradan sonra gelen maglubiyetin üzüntüsü yasiyor

RIZE - Turkcell Süper Ligi'nin 13. haftasinda sahasinda Galatasaray'a 3 - 0 yenilen Çaykur Rizespor, 4 hafta aradan sonra gelen maglubiyetin üzüntüsü yasiyor.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Sakip Özberk, Galatasaray karsisinda galibiyeti hak edecek bir oyun sergileyemediklerini söyledi. Tecrübeli teknik adam, maçtaki kötü futbolu da erken gelen gole bagladi. Galasaray maçinin geride kaldigini belirten Özberk, artik Trabzon maçini düsünmeleri gerektigini dile getirdi.

Özberk, “Takim ilk golden sonra bir türlü toparlanamadi. Daha iyi oynayan, ayakta daha iyi top gezdiren, Galatasaray’di. Belirli bölümlerde biz de etkili olmaya çalistik fakat daha iyi olan taraf Galatasaray’di. Onlar, girdikleri pozisyonlari gole çevirdiler. Biz kötü oynadik ve Galatasaray hakli bir galibiyet aldi” dedi.

Göreve gelmesinin ardindan 5. haftada ilk yenilgiyi aldiklarini hatirlatan Özberk, “Bundan önceki maçlarda genelde Anadolu kulüpleri ile oynadik. Bu kulüplere karsi neler yapabilecegimizi görmüstük. Ilk defa bir büyük takim ile oynadik. Bu konuda neler yapabilecegimizi görme açisindan kafamizda soru isaretleri vardi. Ve kabul etmeliyiz ki, basarali olamadik” diye konustu.

Bu hafta yine zorlu bir maça çikacaklarini hatirlatan Özberk, artik Trabzonspor maçini düsünmek zorunda olduklarini ifade etti. Deneyimli teknik adam, “Galatasaray maçi artik geride kaldi. Bu maçtan alacagimiz dersler var. Bugünden itibaren Trabzon maçina konsantre olmaliyiz” dedi.