Çaykur Rizespor Almanya yolcusu

Çaykur Rizepor, yeni sezon öncesi ikinci etap kamp çalışmaları için bugün Almanya'ya gidecek.

Gerede’de kampında daha çok kondisyon ağırlıklı bir çalışma dönemi geçirdiklerini ifade eden Kurtar, “İzinli olan ve yeni transfer edilen bazı futbolcularımızın geç katılmasına rağmen Gerede’de kampımızı son derece iyi geçti. Oyuncularımızın uyumu, çalışma performansı gayet iyiydi.” dedi.
Almanya’da teknik ve taktik ağırlıklı bir kamp yapacaklarını belirten deneyimli teknik adam, burada oynayacakları hazırlık maçlarıyla takımın genel iskeletini oluşturacaklarına işaret etti. Almanya’da yapacakları hazıklık maçlarında eksiklerini daha net görme imkanı da bulacaklarını kaydeden Kurtar, forvete kaliteli bir oyuncu daha almaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Yeni sezon öncesi ilk kampı, 22 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında Bolu Gerede’de yapan Yeşil- Mavililer, ikinci hazırlık kampını 8- 17 Temmuz tarihleri arasında Almanya’da yapacak. Bugün saat 17.35 THY uçağı ile İstanbul’dan Almanya’ya gidecek olan Rizespor, burada 4 hazırlık maçı da oynayacak.

Yeşil- Mavililer, Almanya kampında 10 Temmuz’da İskoçya’nın Dunfermline takımı, 12 Temmuz’da Romanya’dan Steau Bükreş, 14 Temmuz’da yine Romanya’nın Universitate Craiova takımı ve 16 Temmuz’da da İskoçya’nın Falkirk takımı ile hazırlık maçları yapacak.

Almanya kampı 17 Temmuz’da sona erecek olan Çaykur Rizespor, sezon öncesi son kampını ise 20-31 Temmuz tarihleri arasında Nevşehir’de yapacak.