Çaykur Rizespor Teknik Direktörü ‘Üç puan aldığımız için mutluyuz’

Turkcell Süper Ligi'nde kritik noktada bulunan Çaykur Rizespor, kendi sahasında mücadele ettiği Ankaragücü'nü yenerek istediği 3 puanı almasını bildi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, üç puan aldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Karşılaşmanın iki takımında iyi mücadele ettiği çok heyecanlı bir maç olduğunu kaydeden Kurtar, “Çok heyecanlı bir maç oldu. Benim futbolcularım iyi mücadele etti. Sonuçta üç puan aldık mutluyuz. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Karşılaşmanın hakemlerinin de çok iyi bir maç yönettiklerini söyleyen Kurtar, attıkları golden önceki pozisyonda hakemin avantajı çok iyi gördüğüne dikkat çekti.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, berabere bitmesi gereken bir maçı mağlup tamamladıkları için üzgün olduklarını söyledi. Karaman, “İki takımında fazla pozisyon üretmediği bir maç. Yediğimiz golde bir hava topunda bir anlık dikkatsizlik üç puanı burada bırakmamıza neden oldu. Futbol adına fazla konuşulacak bir şey yok. İki takımda mücadelece bir görüntü çizdi. Normalde berabere bitirebileceğimiz bir maç mağlubiyetimizle bitti söylenecek bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Karşılaşmaya çok stresli başladıklarını ifade eden Rizeporlu futbolcular Şener Aşkaroğlu ve Serhat Akyüz, üç puanı aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.