Çaykur Rizespor – Trabzonspor maç sonrası…

Çaykur Rizespor ile Trabzonspor arasında oynan Karadeniz derbisinde gülen taraf Bordo-Mavililer oldu.

Rizespor cephesinde ise farklı yenilginin üzüntüsünün yanı sıra hakem Kuddusi Müftüoğlu’na tepki vardı.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, yedikleri ilk golden sonra hakemin kendilerine maçı kazandırmayacağı anladıklarını söyledi. Trabzonspor karşısında kötü bir mağlubiyet aldıklarını belirten Kurtar, “Ancak Trabzonspor’un attığı ilk golden önce rakibimiz bize faul yapmıştı. Hakem bu faulü vermedi. Hemen ardından da golü yedik. Bu golden sonra hakemin bize maçı kazandırmayacağı belli oldu. Bu nedenle maç konusunda fazla yorum yapmaya, fazla konuşmaya gerek yok.” dedi.

Rakiplerinin çektiği her şutun gol olduğunu ifade eden Kurtar, “Hakemin tutumundan dolayı bizim oyuncularımızın da konsantrasyonu bozuldu. Aslında maça iyi başlamıştık. Pozisyonlarımız vardı. Maçın ikinci yarısına da iyi başladık, ancak istediğimiz golü bulamayınca bu sonuç ortaya çıktı. 12 maçta 8 gol yiyen bir takımın son iki maçta 10 gol yemesi de düşündürücü. ” diye konuştu.

Kurtar, tribünlerdeki olaylar ve maçın ikinci yarısının 20 dakika geç başlaması ile ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi: “Burada olay dediğimiz şeylere baktığımızda bir Kayserispor, Ankaragücü maçının onda birisi oldu. Erciyes Samsun maçındaki olayların onda biri oldu. Ama hiç olmasaydı daha iyi olurdu. Neticede iki komşu ilin takımları.”

-HALİLHODZİÇ : AVRUPA YOLUNU AÇMIŞ OLDUK-

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç ise bu galibiyetin kendileri için Avrupa yolunu açtığını söyledi. En büyük dileğinin Trabzonspor’un UEFA’ya katılması olduğunu belirten Halilhodziç, “Futbolcularımı ofansif başarılarından dolayı kutluyorum. deplasmanlarda daha önce yaptığımız maçlarda da çok gol pozisyonuna giriyorduk, ama bunları değerlendiremiyorduk. Bugün golcülerimiz golcülüklerini gösterdi.” dedi.

İlk yarının aksine karşılaşmanın ikinci yarısına ilk yarıya oranla kötü başladıklarını kaydeden Halilhodziç, “Oyuncularımız ikinci maçı biraz hafife alır gibi oldu. Bir düşüş yaşadık. Çaykur Rizespor’un attığı golden sonra krizli bir dönem geçirdik. Bu nedenle oyuna müdahale etmemiz gerekti. Bazı değişiklikler yaptık. Bu zamanı geçirdikten sonra da yine atak oynamaya başladık. Bu galibiyetle Avrupa kapısını açıyor. Bunu başardığımız taktirde, Avrupa kupalarına katılmayı başardığımız taktirde büyür bir başarı olur. Özellikle bu sene kulüpte olup biten bir sürü sorunlardan sonra bu sonuçlar büyük bir çalışmanın sonucu. Gelecek sene için Trabzonspor’un Avrupa kupalarını katılma hakkı kazanması benim en büyük dileğim.” diye konuştu.

Trabzonsporlu futbolcular da UEFA hedefi yolunda önemli bir galibiyet aldıklarını ve önümüzdeki hafta oynayacakları Fenerbahçe maçını da kazanarak bu hedefi yakalamak istediklerini dile getirdi.