Cazın Kartalları Ankara’da uçtu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı ''Cazın Kartalları'' Caz Orkestrası, 13. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında, protokol konseri verdi.

Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleştirilen konseri, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Şili’nin Ankara Büyükelçisi Luis Palma, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Atalar, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Turhan Menteş, Boeıng adına Türkiye Müdürü Greg Pepin ve çok sayıda davetli izledi.

Ankara Caz Derneği Başkanı Lütfi Varoğlu, konser öncesinde yaptığı konuşmada, 13. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nin çok renkli geçtiğini belirterek, bu yıl ”Caz ve Piyano” temasıyla pek çok yerli ve yabancı grubu Başkentlilerle buluşturduklarını söyledi.

Festivale destek veren kuruluşlara ve basına teşekkür eden Varoğlu, ”Ümit ediyorum Türkiye Cumhuriyeti’nin merkezinde bu kültür etkinlikleri sizlerin ve diğer kuruluşların desteğiyle her zaman yaşar” dedi.

Konuşmanın ardından festivalin gerçekleşmesine katkı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı adına, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ülger’e, festivale ev sahipliği yapan Bilkent Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Atalar’a ve sponsor kuruluşların temsilcilerine plaket verildi.

”Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları” Orkestrası’nın görüntülerinden oluşan sinevizyon gösterisinin ardından konsere geçildi. Orkestra elemanları teker teker sahneye çıkarak enstrümanlarını çalmaya başladı. İlk şarkının ardından orkestra uzun süre alkışlandı.

Türkiye’ye cazı getiren ünlü müzisyen İlham Gencer’in solist olarak yer aldığı konserde, sanatçı ve orkestra tanınmış caz parçalarını seslendirdi.

Ankara Uluslararası Caz Festivali’nin olmazsa olmazı, ”Cazın Kartalları Orkestrası”, caz severlere müzik dolu bir gece yaşattı.