Cebindeki 20 TL için öldürdüler!

Eşini tedavi için getirdiği Ankara'da tedavi parası arayan Yusuf Sirem cebindeki son 20 lira için öldürüldü

Çorum’un Sungurlu ilçesinde inşaatlarda çalışan 50 yaşındaki Yusuf Sirem, geçen hafta, kalp hastası eşi Nurhan Sirem’i tedavi için Ankara’ya getirdi. Eşine hastanede anjiyo yapılırken, Sirem de tedavi için gerekli parayı aramaya başladı.

Sirem, gece yarısına doğru minibüs ve otobüs duraklarının bulunduğu Bendderesi’ne yürüdü. Burada iki kişi tarafından önü kesilen Sirem, kendisinden parasını isteyen kişilere hiç parasının olmadığını söyleyip yoluna devam etmek istedi. Ancak Serdal Cenik ile Erdoğan Karataş, Sirem’i 3 metre yüksekliğinde bir duvarın kenarına götürüp aşağı itti.

Başının üzerine düşen Sirem, olay yerinde can verdi. Yağmacılar ise bu sırada Sirem’in cebinde bulunan 20 TL para ile cep telefonunu alıp kaçtı. Sirem’in yakınlarının 2 gün sonra polise kayıp müracaatında bulunmalarının ardından Adli Tıp’ta bekletilen cesedi teşhis eden yakınları yıkıldı.

Ekipler, dört günlük yoğun çalışma sonucu şüphelilerden Cenik’i yakaladı. Diğer şüpheli Karataş’ın ise cinayetten iki gün sonra başka bir gasp nedeniyle yaktığı 2 yıllık infazını yatmak için tutuklanarak cezaevine konulduğu ortaya çıktı.