Cehaleti ayaklar altina alacagiz

BITLIS - Insaati tamamlanan okullarin açilisini yapmak ve bazi okullarda incelemelerde bulunmak üzere AK Partili milletvekilleriyle Mus ve Bitlis'e gelen Milli Egitim Bakani Hüseyin Çelik, 3 gün boyunca her iki ilde bazi incelemelerde bulundu.

Koyunpinar Ilkögretimi Okulu’nun açilis töreninde Bitlis folklor ekibinin oyun gösterimini begeniyle izleyen Bakan Çelik, ekibe egitimle ilgi güzel vecibe ve sözlerin bulundugu birer kitapçik hediye etti. Kalorifer tesisatli, 4 derslik ve 2 lojmana sahip okulun açilis kurdelasini kesen Çelik, ögretmenlerin lojman ve okul için degisik bahaneler bulmadan bir okul için gerekli olan herseyin bulundugu okulda ögretmenlerin egitim ve ögretimi aksatmadan görevlerini sürdürmelerini istedi. Görevi süresince 40 degisik sorunu olan 3 bin okulu onarip egitime kazandirdiklarina dikkat çeken Milli Egitim Bakani Hüseyin Çelik, “Biz de arzu ediyoruzki kusursuz ve noksansiz bir sekilde egitime baslayabilelim ama yapilacak is çok. Görevimiz süresince birçok sorunu oldugundan dolayi egitim verilemeyen 3 bin okulumuzu yeniden elden geçirip egitime kazandirdik. Hep birlikte egitime olan destegimizi sürdürecegiz ki cehaleti hep birlikte ayaklarimizin altina alabilelim.” diye konustu.

Bakan Çelik köylülerin büyük ilgisi altinda köyden ayrildiktan sonra ilkögretim ve orta ögretimini gördügü Bitlis’in Tatvan ilçesi Yatili Bölge Ilkögretim Okulu’nda bazi incelemelerde bulundu. Ögrencilikten sonra ayni okula Bakan olarak incelemeler yapmak üzere okula gelen Hüseyin Çelik’i Tatvan YIBO ögrencileri “Bizde Bakan Olacagiz”, “Içimizden Biri”, “Sizinle Gurur Duyuyoruz ” gibi sloganlarla karsiladi.

Okulun ek binalarini gezen Bakan Çelik, kaldigi yatakhanesine gelerek hasret giderdi. Yatakhanedeki çocuklarla konusan Bakan Çelik, “Bende burda kaliyordum. Burasi cam kenari oldugu için hep bu yatagi tercih ediyordum. Ama ranzalarimiz ve yataklarimiz o zaman böyle lüks degildi. Simdi sizler çok sanslisiniz. Onun için egitiminizi aksatmadan tamamlayip memleketinize birer hayirli bireyler olmanizi istiyorum.” diye konustu. Ögretmenler odasina ögretmenlerle görüsmek üzere odaya geçen Bakan Çelik’in karsisinda üvey babaannesini görünce saskinligini gizleyemeyerek, “Dilsah nine senin burda ne isin var? Yoksa ögretmen mi oldun?” espirisinde bulunmasi kahkahalara sebep oldu. Bakan Çelik daha sonra Tatvan Cumhurriyet ilkögretim Okulu’nun ek binasinin açilisini yapti.