Cehenneme Hosgeldiniz…

Isviçre büyük tepkiyle karsilandi.

Ilk maçta Türk Milli Takimi’na kötü evsahipligi yapan Isviçreliler’e misilleme… Kuyrukta bekletildiler, narkotik köpeklerince arandilar. Arada isi abartip yumurta atan ve küfreden taraftarlar da çikti.

Sikayetçiler

Isviçre’de takimimiza yapmadigini birakmayan Isviçre, dün Istanbul’da protesto edilince, solugu FIFA’nin kapisinda aldi.

Isviçre, Türkiye’yi FIFA’ya sikayet etti. Isviçre’de ay-yildizli takima yapilan küfür ve çirkinlikler sonrasi dün Istanbul’da protestolarla karsilanan Isviçre solugu FIFA’nin kapisinda aldi. Konuk takim, Çiragan Oteli’ne yerlestikten sonra yalnizca Isviçre basin mensuplarinin katildigi bir basin toplantisi düzenledi. Türkiye’den sadece atv spor müdürü Selçuk Manav’in takip ettigi bu toplantida Türkiye’nin FIFA’ya sikayet edildigi Isviçre basinina açiklandi. Ayrica Isviçre Federasyon Baskani da maçin biri Polonyali digeri Ingiliz gözlemcisi ile biraraya geldi.

ISVIÇRE’DEN ÖZELTIM GELDI
Isviçreli yetkililer sikayetlerini 3 madde halinde FIFA’ya bildirdi.
1- Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bizi havaalaninda 2 tane alt düzeyde yönetici karsiladi.
2- Pasaport kontrolü 2 saat sürdü. Oysa Türkiye 5 dakikada kontrolden geçmisti.
3- Polis havaalaninda yeteri kadar önlem almadi. Gümrük alanina giren taraftarlar futbolcularimizi korkuttu. Sözlü olarak tacize ugradik. Bu arada futbolcularin maça çikmamayi bile düsündükleri ögrenilirken, takimi korumak için Isviçre’den özel bir tim geldi.