Çelik: Belediyelerimiz sosyal belediyecilik anlayışını oturttu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, partisine mensup belediyelerin sosyal belediyecilik anlayışını oturttuklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, partisine mensup belediyelerin sosyal belediyecilik anlayışını oturttuklarını söyledi. Son iki yılda Şahinbey Belediyesi’nde yapılan hizmetleri takdirle karşıladığını ifade eden AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Hüseyin Çelik, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu klasik belediyecilik dışında yaptığı sosyal belediyecilik ile yaptığı hizmetlerle “beşikten mezara” vatandaşa yönelik çalışmalar yapmıştır. Kendisini ve ekibini kutluyorum.” dedi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile diğer milletvekili adaylarına ilçede son iki yılda yapılan hizmet ve yatırımları anlattı. Başkan Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm, toplu konut, çarpık yapılaşma ile mücadele, gençlik merkezi, sosyal tesis, taziye evleri, park ve yeşil alan çalışması, asfalt, kilittaşı, yol açma, temizlik, kamulaştırma çalışmaları, eğitime destek, kültürel projeler ve spor alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şahinbey Belediyesi tarafından açılan dival sergisini de gezen Çelik şunları söyledi: “Her şeyden önce Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Belediyecilik denince sadece şehirlerin çöplerini toplayan, asfalt ve kaldırımını yapan belediyeler akla geliyor. Ama bizim Ak Partili belediyelerimiz sosyal belediyecilik anlayışını oturtmuştur. Şahinbey Belediye Başkanımızın yaptığı gibi hoş geldin bebek projesiyle başlayan yaşlılara, çocuklara, engellilere ve düşkünlere şefkat elini uzatarak “beşikten mezara” kadar bir anlayışla çalışmıştır. Şahinbey in nüfusunun büyük bir bölümü göçten kaynaklanan dar gelirli insanlardan oluşmaktadır. Başkanımız bu konuda önceliklerini belirlemiş ve çalışmalarına başlamış. Bizlerde önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm ve yeni okul alanları konusunda başkanımıza destek vereceğiz. Başkanımız kültürel çalışmalara da destek vermiş. Bugün burada Sema hanımın dival sergisini gezdik ve hayran kaldım. Başkanımıza sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Gördüğümüz kadarı ile Başkanımız iki yılda çok güzel projelere imza atmıştır.”