Çelik okul açılış töreninde seymenlere eşlik etti

Ankara Mamak'ta Hurin Yavuzalp İş Okulu'nun açılışı ile Nedim İnal İlköğretim Okulu'nun Spor Salonu'nun açılışlarını, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yaptı. Bakan Çelik açılış töreninde hayırsever Hurin Yavuzalp ile seymenlere eşlik etti.

“Eğitime yüzde 100 Destek Projesi” kampanyası kapsamında eğitilebilir düzeyde zihinsel engelli bireylerin eğitim göreceği “İş Okulu” olarak Hurin Yavuzalp isimli hayırseverin yardımlarıyla eski bir ilköğretim okulunun tadilatı sonrasında hizmete giren okulun açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Daha sonra öğrenciler tarafından sunulan seymen gösterisine Hurin Yavuzalp de eşlik etti. Bakan Çelik’i de bir süre oyuna kaldıran Yavuzalp, konuşması sırasında duygulu anlar yaşadı. Kendi adıyla anılan bir ilköğretim okulu ve bir lise daha bulunan Yavuzalp, bu binanın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu ifade etti. Daha sonra konuşma yapan Bakan Çelik, öğrencilerin “Hurin Anne” diye hitap ettikleri Yavuzalp’i Milli Eğitim’in de annesi olarak ilan ettiğini belirtti. Bakan Çelik konuşmasında ayrıca daha önce açıklanan sosyal güvencesi olmayan özürlü bireylere tanınan 329 YTL’lik yardımın 360 YTL’ye çıkarıldığını ifade etti. Çelik okulun bahçesine bir de ağaç dikti.

Buradan Nedim İnal İlköğretim Okulu’nun Spor Slonu’nun açılış törenine gen Çelik, burada yaptığı konuşmasında, spor salonlarının da eğitim sürecinde önemli yer tuttuğunu belirtti ve ruh sağlığı ile birlikte beden sağlığının da önem arz ettiğini söyledi.

Yaz tatili boyunca öğrencileri okumaya teşvik için başlatılan kitap dağıtma kampanyası kapsamında ilk kitapları dağıtan Bakan Çelik salonun açılışını yaptıktan sonra basketbol potasına birkaç atış yaptı.