Çelik: Slogan attırarak elde edemezler!

Çelik, itirazların olduğunu ama Ankara'da farklı bir durumun bulunduğunu belirtti.

Çelik, Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde düzenlenen 9. Türkiye Muhasebe  Forumu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Ankara'da  vatandaşın tahrik edilmeye, sokağa dökülmeye teşvik edildiği bir ortamın söz  konusu olduğunu söyledi.

Bunu çok çirkin bulduklarını ve kınadıklarını ifade eden Çelik,  "Milletin sandıkta vermediği iktidarı, belediye başkanlığını, kimse bindirilmiş  kıtaları getirip slogan attırarak elde edemez. Herkes sükunetle yargının vereceği  kararları bekleyecek. Çıkacak sonuçları göreceğiz ve başımızın üzerinde yeri var  diyeceğiz."

Antalya'daki seçim sonuçları

Antalya'da büyükşehir belediyesine ait bazı evrakların yakıldığı  iddialarıyla ilgili de değerlendirme yapan Çelik, Antalya'da çok ilginç bir  durumun ortaya çıktığını, CHP'lilerin kazandığını söylemesine rağmen kesin  sonuçlarla Ak Parti'nin seçimi kazandığının ortaya çıktığını ifade etti.

Mevcut belediye başkanının belediyenin el değiştireceğini anladığından  itibaren özellikle imar ve bütçeyle ilgili bir çok evrakı yakmaya başladığını  savunan Çelik, şunları kaydetti:

"Yangından mal kaçırmak diye buna derler. CHP'li arkadaşlar buna  rağmen hem kel hem fodul denebilecek bir tavır sergilediler. Evrakları yakanlar  kendileri, seçim yenilgisini hazmedemeyenler kendileri, binbir türlü nahoş yola  başvuranlar da kendileri ve saldıranlar da kendileri. CHP genel başkan  yardımcıları gitmişler oraya adeta bir yığınak oluşturmuşlar. Şunun altını çizmek  isterim, Türkiye bir hukuk devletidir kimse hiçbir şeyi vatandaşın gözünden,  vicdanından kaçıramaz. Hukuktan ve devletin kurumlarından da kaçıramaz. Sayın  Mustafa Akaydın'ın kendisinden bir şüphesi yoksa nezaketle daha önce Menderes  Türel'in kendisine devrettiği gibi o da bir brifing vererek görevini  devretmelidir. Yakışan budur, siyasi rekabetin gerektirdiği nezaket budur. Ama  maalesef bu olup bitenler Türk siyaseti adına hepimizi çok üzüyor."