Çelik’i vuran zanlı; ‘Çelik’le aramızda kişisel mesele vardı’

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik'e silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıs, Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği'ne götürüldü.

İsminin İrfan Subaşı(66) olduğu belirlenen zanlının ilk açıklamasında; “Faruk Çelik’le aramızda kişisel mesele vardı” dediği öğrenildi. İlk olarak İhsaniye Polis Merkezi’ne götürülen zanlı, daha sonra Acemler Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne getirildi.
ıÜüBayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, silahlı saldırıya uğrayan AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik’in tedavi gördüğü hastaneye giderek sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Faruk Çelik’in bacağından vurularak yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı öğrenen Bakan Özak, partisinin Nilüfer İlçe Kongresi’nin yapıldığı düğün salonundan çıkarak, Çelik’in kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitti.

Öte yandan Faruk Çelik’in kardeşi Osman Çelik, saldırı nedeniyle fenalık geçirdi. Bursa Emniyet Müdürlüğü, zanlının sorgusunun sürdüğünü, gerekli açıklamaların daha sonra yapılacağını bildirdi.