Çelikten: Eğitimin önünün kapatılmasına karşıyım

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, dershanelerin kapatılması tasarısıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, dershanelerin kapatılması tasarısıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Eğitim camiasında çalışanların kaygılı olduğunu belirterek, ”Ticaret odası olarak durumu irdeledik. İstihdam ve katma değer konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bunlar özel işletmeler. Krediyle yapılmış olabilirler, birdenbire kapanması zor durumda bırakabilir. Biz kuruluş olarak, bir üst kuruluşumuz ve hükumet yetkililerine durumu aktaracağız.” dedi.

Dershanelerin kapatılmasını doğru bulmadığını belirten Oda Başkanı Çelikten, ”Biz veli olarak da karşıyız. Bizler işadamıyız ve çocuklarımızla yeterince ilgilenemiyoruz. Dolayısıyla dershanelerden yardımlar alıyoruz. Eğitim kalitesinin yükseltilmesi lazım. İş dünyası olarak biz de kaliteli ve eğitimli insanlar arıyoruz. Eğitimli insanlar için de eğitim kurumlarının olması lazım.” şeklinde konuştu. Özel eğitim kurumlarının destekleyici olarak kalması gerektiğini savunarak, ”Bu yüzyılda yasakçı bir zihniyete, eğitimin önünün kapatılmasına şahsi düşüncem olarak karşıyım.” dedi.