Cem Uzan partilerin oy oranlarını tahmin etti

Genç Parti lideri Cem Uzan'a göre seçimde partilerin ve bağımsızların oy oranlarını tahmin etti.

Genç Parti lideri Cem Uzan, “tek başına biz iktidar olamazsak, ben siyasetten çekiliyorum” diyen Başbakan Erdoğan’a İzmir’den “Dayan Türkiye 5 günün kaldı” dedi ve ilginç bir çıkışta bulundu. 

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, seçim bölgesi olan İzmir’de gövde gösterisi yaptı. Konvoyla kenti dolaşan Uzan’ın yolu sık sık vatandaşlar ve partililer tarafından kesildi.

Uzan, “Başbakan Uzan”, “İzmir Başbakan çıkaracak” sloganları eşliğinde İzmir turu attı ve zaman zaman vatandaşlara kısa konuşmalar yaptı. Uzan, “Tayyip Erdoğan açıklama yapmış. ‘Tek başına iktidar olamazsak siyaseti bırakırım’ diyor. Ben de diyorum ki ‘Dayan Türkiye beş günün kaldı.’ Beş gün sonra emekli oluyor. AKP İzmir’de denize dökülüyor.”

UZAN’DAN SEÇİM TAHMİNİ

Seçim otobüsü içinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Uzan, seçim tahmininde de bulundu. DTP’li bağımsız adayların yüzde 7, Demokrat Parti’nin yüzde 4, Saadet Partisi’nin yüzde 3, diğer bazı partilerin toplam yüzde 1 oranında oy alacağını savunan Uzan, geriye kalan yüzde 85’lik dilimin Genç Parti, CHP, MHP ve AKP tarafından paylaşılacağını söyledi.

Uzan, seçim çalışmaları sırasında miting yapmak yerine şehir turu atmasının nedenini de şöyle açıkladı: “Miting şeklindeki bu tip propagandalar dünyanın hiçbir yerinde yapılmıyor artık. 200’den fazla miting deneyimi olan biriyim. Batı’da nasıl yapılıyor ona baktım. Bu şekilde vatandaşla bire bir temasta bulunmak daha etkili bir yöntem.”