Cem Yılmaz; ‘Alırım eşofmanını!’

Antalya'da Türk Hava Kurumu Karain Havalimanı'nda Opet sponsorluğunda düzenlenen Otodrag Türkiye Şampiyonası 1.Ayağı'nın en ünlü konuğu Komedyen Cem Yılmaz'dı.

Cem Yılmaz’ın piste gelmesiyle izleyenler komedyene büyük ilgi gösterdi. Araba yarışlarını anlattığı reklamı ile ilgili espriler yapan izleyenlere cevap yetiştiren Cem Yılmaz bu kez kendisiyle yarışmak isteyen bir gence “eşofmanını alırım” esprisini yaptı. Bir yarışmacının reklamlarda “Git”i sorması ve “bizi tanıttınız teşekkür ederiz” sözleri Yılmaz’ı sevindirdi. Araba yarışlarına profesyonel olarak katılmadığını söyleyen Cem Yılmaz, Şahin marka bir otomobille poz verirken, otomobil için alkış istedi. Yarışmacılara başarılar dileyen Cem Yılmaz, zaman zaman otobüsünden bazen de aşağı inerek yarışları izledi.

Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası’nın birinci ayağı, Antalya’da başladı. Opet sponsorluğunda düzenlenen drag yarışlarının 2006 sezonu, Antalya’daki Türk Hava Kurumu’na ait Karain Havalimanı’nda start aldı. Motoru güçlendirilmiş otomobillerin yarıştığı Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası birinci ayağına 28 otomobil katıldı.

Cem Yılmaz’ın da izlediği yarışmanın son turunda Levent Kesen’in kullandığı Chevrolet Camaro marka araç, direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu pistten çıktı. Seyircilerin arasına dalan araç, 3 kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Kaza sonucunda İbrahim Özer (20), İbrahim Uzun (18) olay yerinde, ismi alınamayan bir kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yarış aracının sürücüsü Levent Keser ve Murat Yıldız ise yaralı olarak kurtuldu. Olay yerinde hayatını kaybeden İbrahim Özer’in Süleyman Demirel Ünivesitesi Burdur Meslek Yüksek Okulu’nda 3. sınıf öğrencisi, İbrahim Uzun’un da Antalya Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.