Cem Yilmaz Köln’de sahneye çikti

KÖLN - Ünlü komedyen Cem Yilmaz ve sarkici Rafet El-Roman, Almanya'nin kültür sehri olarak bilinen Köln'de sahneye çikti.

Cem Yilmaz’in sovunu yaklasik bin 300 seyirci izlerken Rafet El Roman’in konserinde 2 binden fazla dinleyici vardi. Çogunlukla gençlerin ilgi gösterdigi programlarda Cem Yilmaz, dinleyenleri iki saat boyunca kahkahaya bogdu. Cem Yilmaz’in sovunda kullandigi espirilerin günlük hayattan alindigi için izleyicileri sahneye kilitledigini söyleyen izleyicilerden Senem Üçkök ve Melek San programi izlemek için Kiel ve Bochum kentinden geldiklerini belirtti. Üçkök ve San, Cem Yilmaz’in yaptigi espirileri bir baskasi yapsa etkili olmayacagini ancak ayni olaylari Cem Yilmaz’dan dinleyince komik oldugunu kaydetti. Sahnede verdigi örneklerin çogunlugunu yasadigini belirten Cem Yilmaz, askerlik hatiralarindan çikardigi espirileri anlatti. Bin üçyüz kisilik izeyici karsisinda anlattigi espirilerin bir kisminin müstehcen olmasi dikkat çekiciydi. Cem Yilmaz Almanya’da yaptigi sovda yer yer Almanca kelimeler ve cümlelerle espiri yapmasi dinleyenlerin hosuna gitti. 2 bin 700’ncü sovunu oyandigini belirten Cem Yilmaz Almanya’da farkli sehirlerde sahne almaya devam edecek.

Köln Intersaal Dügün Salonunda sahne alan Rafet El Roman, son albümünden eserler seslendirdi. Çogunlugunu genç kizlarin olusturdugu dinleyiciler Rafet El Roman’nin konserini ayakta izlediler. Rafet El Roman’nin sahnes performansi ve okudugu eserler dinleyicileri çosturdu. Program gece geç vakitlere kadar devam etti.