Cem Yılmaz Recep İvedik’i geçebilir mi?

Ünlü senarist Gani Müjde, Türk Sineması'yla ilgili görüşlerini paylaştı.

Müjde: Cem, Şahan’ın ‘Recep ivedik’ ile gişede elde ettiği rakamları egale etmek istiyor. Rahat çalışırsa, bunu başaracak.

istanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen ‘Avrasya Boat Show Fuarı’nın Motor Boat&Yachting Türkiye standında sunucu Burcu Esmersoy ile deniz tutkunu Gani Müjde sevenleriyle biraraya geldi.

DiZi ÇEKECEĞiM!

Etkinlikte Esmersoy’un sorularını yanıtlayan Müjde, önümüzdeki aylarda yeni bir projeyle ekranlara döneceğini söyledi. Ünlü senarist, “1920 yılında işgal altında bulunan istanbul’un hikâyesini, tarihi bir komedi dizisi haline getireceğim. Dizinin adı ‘Deli Saraylı’ olacak. Projede Perran Kutman da yer alacak” dedi. Dizinin yanı sıra iki tane de film senaryosu üzerinde çalıştığını belirten Gani Müjde, “Komedi çekmeyi çok istiyorum. Mizahtan geldiğim için projelerimde dram değil de, komedi yapmak istiyorum” diye konuştu. Sinema eleştirmenlerinin komediye çok mesafeli yaklaştığını da belirten ünlü senarist, “Hangi proje olursa olsun, sinema filmleri hakkında ‘kötü’ kelimesini kullanmam. Çünkü sinema filmlerinin nasıl zor bir süreçten geçtiğini çok iyi bilirim. Film eleştirmenleri de komediye hep mesafeli olmuşlardır. Mesela; Yılmaz Erdoğan iyi gişe yapan eski filmlerini bir kenara bırakıp, başka tarzda bir komediye yönelerek ‘Neşeli Hayat’ı çekti. Gişede belki beklediğini bulamadı ama eleştirmenlerden ‘Aferin’i aldı. Ben de ilerleyen zamanlarda yapacağım bir proje ile ‘Aferin’ alacağım” diye konuştu.

DÜŞÜNCEYi SiL

Müjde gazetecilerin sorduğu Cem Yılmaz ile Şahan Gökbakar’ın gişedeki rekabetiyle ilgili sorulara da “Cem, Şahan’ın ‘Recep ivedik’ ile gişede elde ettiği rakamları egale etmek istiyor. Fakat bu düşünce ile yola çıktığı için yeterli olamıyor. Kafasından bu düşünceyi silip, rahat çalışsa bunu başaracak” diye yanıt verdi.

BEYAZ KOMEDi OYUNCUSU AMA HâLâ DRAM PEŞiNDE KOŞUYOR!

Şovmen Beyazıt Öztürk’ün komedi oynamama kararı ile ilgili olarak da konuşan Müjde, şunları söyledi:

GıCıĞıM! ”

Beyaz’ın bu konudaki fikrine gıcık oluyorum. Bunu yüzüne de söylüyorum. Türkiye’deki en iyi komedyenlerden biri olduğunun farkında değil! Sen dram oyuncusu değilsin ki; Nurgül Yeşilçay ile ‘Bağ Bozumu’ adlı projede oynayacaksın. Bırak onu Kenan imirzalıoğlu oynasın. Sen çok iyi bir komedi oyuncususun’ diyorum. Biz Beyazıt’la ‘Yıldızların Altında’yı çektiğimizde de bu durumu anlattım. O da bana ‘Gani ağabey, bu kulvara girmeyeyim. Sonra beni diğerleri ile karşılaştıracaklar’ dedi.”