Cem Yılmaz’ın ‘Youtube’ esprisi

Türk Telekom, özelleştirilmesinin ardından yaptığı yeni yatırımları ve yeni tarife seçeneklerini daha etkili tanıtmak için komedyen Cem Yılmaz'la 1,5 yıllık anlaşma imzaladı.

Şirket yetkilileri, imzalanan anlaşmanın sabit abone çalışmalarını ve şirket gelirlerini artırmaya yönelik reklam çalışmalarını içereceğini belirtti. Cem Yılmaz ise, espirileri ile toplantıyı stand-up gösterisine çevirdi. Tavırları ve yaptığı şakalarla toplantıya katılan basın mensuplarını dakikalarca güldüren Yılmaz, Youtube adlı internet sitesine Türkiye’den erişime tekrar izin verilmesini de espirili bir dille açıkladı.

Swiss Otel’de Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu ve Cem Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, Türk Telekom ile ünlü şovmen arasında yapılan reklam anlaşmasının detayları açıklandı. Basın toplantısına komedyen Cem Yılmaz da katılınca toplantıda kahkaha eksik olmadı. Toplantının başında Yılmaz, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin yayınlandığı için mahkeme kararı ile Türkiye’den erişimi engellenen Youtube isimli internet sitesin, yeniden kullanılma açılmasını espirili bir dille anlattı. Türk Telekom için başarılı çalışmalar yapacağına inandığını anlatan Yılmaz, “Ama şu anda yapabileceğim en fazla şey, Youtube’yi açmak olur. O kadar çevremiz var. Hemen arayayım.” diyerek masa üstünde bulunan temsili telefonu eline aldı. Espirilerini sürdüren Yılmaz, telefonun mucidi ‘Graham Bell’le konuştuğunu ve Youtube’nin açmasını istediğini ifade etti. Yılmaz’ın espirisi salonda kahkahalara neden olurken, sitenin yeniden erişime açılması da Cem Yılmaz tarafından dillendirilmiş oldu.

Youtube ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Telekom yetkilisi Kutadgu ise, adı geçen sitenin mahkeme kararıyla erişime kapatıldığını ve bu kararın da yeni bir mahkeme kararı ile bozulabileceğini dile getirdi. Erişim için mahkemenin olumlu yönde karar verdiğini dile getiren Kutadgu, sitenin bazı teknik eksikliklerle birlikte kullanıma açıldığını aktardı. KutadguTelekom’un özelleştirilmesinin ardından yaklaşık 1 milyar dolarlık yapılan yatırımın anlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kutadgu, anlaşma ile Türk Telekom’un ne olduğunu anlatmaya çalışacaklarını, kullanıcılarına sundukları kaliteli ve etkin hizmetleri marka olmuş bir şahsiyetle anlatmayı uygun gördüklerini dile getirdi. Toplantıda Yılmaz ve Kutadgu, Yılmaz’ın reklam anlaşması ile ne kadar ücret alacağı konusunda ısrarlı sorulara ise net cevap vermekten kaçındı.

Toplantıda Cem Yılmaz, telekomla yaptığı anlaşmanın detaylarına ilişkin de bilgi verdi. Yapılan anlaşmanın 2008 yılı sonuna kadar geçerli olacağını ve 1,5 yılı aşkın köklü bir iş gerçekleşitireceklerini ifade etti. Yılmaz, anlaşma kapsamında ürün ve hizmetler için hızlı içerikli filmler yapılabileceğini ve reklam çalışmalarının 2008 yılına damgasını vuracağını iddia etti.

Toplantıya Cem Yılmaz’ın espirileri damgasını vurdu. Graham Bell espirisi ile gazetecileri gülmekten kırıp geçiren Yılmaz’ın tüketici bilinci ile ilgili söylediği ciddi sözler bile gülüşmelere neden oldu. Yılmaz, bir GSM operatörüyle reklam anlaşmasının devam edip etmediği yönündeki soruya ise ilginç bir cevap verdi. Gazeteciye, “Arkadaşımız her halede uzun bir süredir aramızda değil. Ama o anlaşma biteli uzun zaman oldu.” şeklinde cevap verdi.