Cemevi dernekleri ve Alevi dedeleri iftar programında bir araya geldi

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem ayında cemevi dernekleri ile Belediye Büyük Salon'da düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem ayında cemevi dernekleri ile Belediye Büyük Salon’da düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem ayında cemevi dernekleri ve Alevi dedeleriyle, düzenlenen iftarda buluştu. İftar programına İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, belediye başkan danışmanları, belediye birim müdürleri, cemevi dernek yönetimleri ve çok sayıda semt sakini katıldı.

İftar programı Alevi dedelerinden Mustafa Özdemir’in duasıyla başladı. İftar programında konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Muharrem Ayı’nda hep birlikte oruç açtık. Bizler için acı olan birçok hadise bu ayda gerçekleşti. Bu ayın en acı ve en önemli olayı Kerbela olayıdır.” dedi. Muharrem Ayı’nda mazlumların yeniden akıllara geldiğini ifade eden Keskin, “Hz. Hüseyin Efendimiz aklımıza gelir.” diye konuştu. Her geçen gün kardeşlik duygusunun ve birlik, beraberlik duygusunun artması gerektiğine vurgu yapan Keskin, “Birbirimizden yıllarca uzak durmuşuz. Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma gayretindeyiz. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm cemevlerimizle beraber, dayanışmamızı, birliğimizi artırarak devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.