Cemevinde Kılıçdaroğlu’na Baykal tepkisi

Kılıçdaroğlu'na bir vatandaştan 'Oylarınıza sahip çıkmadınız, Baykal halka hitap edemiyor' tepkisi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamza Çebi, CHP Tekirdağ Milletvekili ve eski Hazine Müsteşarı Faik Öztırak ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı.

CEMEVİ BAŞKANINDAN RANDEVU TALEBİ

Sanayici ve işçilerin sorunlarını paylaşacağı toplantının başında Arnavutköy Cemevi Başkanı Yüksel Yalçın, CHP’lilere tepki gösterdi. Yalçın, 3. Ordu Komuttanı Orgeneral Saldıray Berk’in Alevi köylerine gitmesi nedeniyle Ergenekon’da yargılandığını söyleyerek, ” Arnavutköy Cemevi Başkanı olarak ben Adalar hariç bütün belediye başkanlarımı aradım. Bize Cem Kara başkanımız randevu verdi gittik görüştük. Cemevilerine sıcak baksın belediyelerimiz. O yapmış olduğunuz yardımlarınız yol, su, elektrik olarak geri döner. Sandıklarınızı ancak böyle korursunuz. Bizlerle görüşmek için lütfen randevu verin. Bu konuda istişare edelim ” dedi.

Yalçın, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Gürsel Tekin’î aradığını ancak geri dönülmediğini belirtti. Yalçın’a, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ise, “Sanayi ile ilgili sorunlarınızı aktarın yoksa başka soru almayacağım” diye konuştu

BAYKAL’A HİTAP ELEŞTİRİSİ

Konuşmaların ardından bir vatandaş CHP’ye tepki göstererek, ” Oylarınıza sahip çıkamadınız. Biz bunları biliyoruz ama sokaktaki vatandaş bu konuşulanları bilmiyor. Genel Başkan halka hitap edemiyor. İktidar partisindeki insan topluma hitap ediyor. Sokaktaki eğitimsiz insan ona inanıyor. Siz bunları önce halka anlatın ” dedi

İŞÇİDEN DE TEPKİ

Salonda işçilerle sanayiciler arasında da bir tartışma yaşandı. Salonda bulunan bir işçi, başka bir vatandaşın “İşçiler SSK primlerini kendi yatırmalı ” şeklindeki cümlesine tepki göstererek, ” İşçi sınıfına laf atılamaz. Yıllardır boşum. Size değer verdiğim için gelmişim.Kusura bakmayın. 527 lirayla çalışıyorum. Kira kaç lira ? Var mı böyle birşey ? Vergiden dert yanıyorsunuz. Götürüp oyunuzu AKP’ye veriyorsunuz ” diye konuştu. İşçi, Gürsel Tekin ile de tartıştı. Tekin işçiyi susturmak istedi ancak işçi susmadı.Bu kişi daha sonra salondan dışarı çıkarıldı.