Cemil Çiçek; ‘Roj TV delilleri yeterli’

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Danimarka'nın Roj TV için yeni deliller istemesine karşılık "Roj TV konusunda şu ana kadar toplanan deliller bu televizyonun kapatılması için yeterlidir" dedi.

Bakan Çiçek, Roj TV’nin kapatılması konusunda Danimarka Başbakanı Rasmussen’in yeni deliller istediğinin hatırlatılması üzerine bu konuyla Dışişleri Bakanlığı’nın ilgilendiğini söyledi. Çiçek, bakanlığın, İçişleri Bakanlığı ile irtibatlı olarak elde edilen tüm delilleri dosyalar halinde Danimarka’ya ilettiğini kaydetti. Çiçek, İçişleri Bakanlığı’nın Roj TV ile ilgili son delilleri bir dosya halinde Danimarka’ya iletilmek üzerine Dışişlerine verdiğini söyledi.

Çiçek, Roj TV konusunda şu ana kadar toplanan delillerin bu televizyonun kapatılması için yeterli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Çok açık bir şekilde terör örgütüne destek verdiği biliniyor. Bunun inkar edilir yanı yok. Terör örgütünün en üst düzey yöneticilerinin bu televizyonda konuşma yaptığı kürsünün önündeki yazıdan da bellidir. O tür fotoğraflar da vardır. Danimarka bu konuda karar vermek istiyorsa bana göre yeterli dediller var”