Cenaze töreninde tartışma çıktı!

Hırant Dink’in cenaze töreni öncesi klise önünde vatandaşlarla görevliler arasında tartışma yaşandı.

Şişli’de öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in cenazesinin getirileceği Meryem Ana Klisesi’ndeki ayine katılmak isteyen vatandaşlarla görevliler arasında tartışma yaşandı. Arama noktalarından geçerek ayini izlemek istediklerini belirten vatandaşlar, klise önündeki görevlilerle tartıştı. Görevliler vatandaşlara klisenin kapasitesinin sınırlı olduğunu belirterek, kliseye sadece yakınlarının ve misafirlerin alınacağını söyledi.

Hrant Dink’in getirileceği Meryem Ana Klisesi önünde, ayini takip etmek isteyen vatandaşlarla görevliler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Çok sayıda vatandaş Dink için düzenlenecek ayini izlemek için klisenin bulunduğu sokağa geldi. Kontrol noktalarından sıkı bir şekilde aranarak sokağa giren vatandaşlardan bazıları ayine katılmak için kliseye girmek istediklerini belirtti. Klise önünde bekleyen görevliler ise yer darlığı nedeniyle içeriye sadece Dink’in yakınlarının ve misafirlerin alınacağını söylemesi üzerine bir vatandaş, “Ben müslümanım ben de katılmak istiyorum. Niye içeriye giremiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Dink’in cenazesi nedeniyle Yenikapı-Yalova feribot seferleri iptal edildi

Hrant Dink’in cenaze töreni nedeniyle Taksim – Yenikapı ve sahil yolunun bir kısmı trafiğe kapatılacağı için Yenikapı – Yalova feribot seferleri iptal edildi.
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.’den (İDO) yapılan açıklamada, cenaze töreni nedeniyle Taksim – Yenikapı ile sahil yolunun bir kısmının trafiğe kapatılacağı belirtildi. Açıklamada, tahmini olarak 11.00 – 17.00 saatleri arasında belirtilen güzergahların trafiğe kapalı olmasından dolayı (11.30) Yenikapı – Yalova, (11.30) Yalova – Yenikapı ve (13.30) Yenikapı – Yalova, (13.30) Yalova – Yenikapı hızlı feribot seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, sadece yolcuları için (11.30) Yenikapı- Yalova, (12.45) Yalova – Yenikapı ek seferlerinin düzenlendiği, diğer iç ve dış hat deniz otobüsü seferlerinin tarifeye uygun olarak yapıldığı ifade edildi.