Cep telefonu hırsızı kameraya yakalandı

İzmir'in Buca ilçesinde bir işyerine müşteri olarak giren şahıs, masada duran cep telefonunu çalarken güvenlik kamerasına yakalandı

Masasında oturan Türkel, elindeki cep telefonunu bırakarak müşterilerle ilgilenmek için yanlarına gitti. Bu sırada içeriye giren şahıslardan biri eşyalara alıcı gibi bakarken diğeri dükkanda dolaşmaya başladı. Alıcı gibi davranan şahıs birkaç eşyanın özelliklerini ve fiyatını sorarken diğeri ise masada duran cep telefonunu farketti. Sony Ericson marka cep telefonunu alabilmek için şahıs masanın etrafında çevresini kontrol ederek birkaç tur attı. Sık sık masanın üstünde duran cep telefonunu alabilmek için girişimlerde bulunan şahıs kimsenin görmediği bir anda telefonu aldı.

Güvenlik kameralarının kendisini çektiğinden habersiz olan şahıs, masanın üstünden aldığı cep telefonunu kapatıp hızla işyerinden ayrıldı. Ardından ise müşteri gibi davranan şahıs züccaciyeden ayrılarak hızla olay yerinden uzaklaştı. Bu durumdan şüphelenen Türkel, masasına doğru yürürken cep telefonunun çalındığını farketti.

Böyle bir hırsızlık olayı ile ilk kez karşılaşan Türkel, “Müşteri gibi içeri girdiler biri beni oyaladı, diğeri ise masanın üstünde duran cep telefonumu alarak kaçtı. Diğeri ise hemen ardından çıktı. Peşlerinden koştum onlara benzer bir kişi buldum aldım dükkana getirdim ama görüntülere baktığımda yakaladığım kişinin olmadığını gördüm.” dedi.

İşyerindeki görüntüleri izleyen polis, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.