Cep telefonu hirsizligi saniye saniye görüntülendi

Kütahya'da cep telefonu satan bir dükkana müsteri kiliginda giren sahsin, vitrindeki bir cep telefonunu çalma ani güvenlik kamerasi tarafindan saniye saniye görüntülendi.

Sari, vitrinin alt tarafindaki telefonlari çikarmak için ugrasirken vitrinin üst tarafindaki piyasa degeri bin 800 YTL (1 milyar 800 milyon TL) olan bir telefonu birkaç saniye içinde alan kimligi belirsiz sahis, telefonu cebine koydu. Bu esnada birlikte olduklari tahmin edilen diger iki sahis da dükkana girerek Sari’nin dikkatini vitrinden uzak olan bölgeye çekmeye çalisti. Diger iki sahsin girmesinden kisa bir süre sonra dükkandan ayrilan iki sahsin ve daha sonra giren sahislarin eskalini alan polis olayla ilgili olarak arastirma baslatti.

Isyeri sahibi Ali Yildiz, söz konusu telefonun çalindigini yaklasik yarim saat sonra farkettiklerini dile getirdi. Daha sonra güvenlik kamerasi kayitlarini incelediklerini aktaran Yildiz, “Telefonun parasinda degilim. Ancak, kanunda çok büyük bosluklar var. Bu nedenle bu art niyetli insanlar çok sayida esnaf arkadasimizin canini yakmaya devam edecekler. Kanunlarin caydirici olmasi gerekir.” dedi.