Cep telefonu ile gömülmek isteyenlerin sayısı artıyor

Araştırmacılar gün geçtikçe daha fazla insanın öldüklerinde cep telefonu ile birlikte gömülmek ya da yakılmak istediklerini bildirdi.

Yeni trendlerle ilgili kurulan uluslararası bir düşünce kuruluşu “Gelecek Laboratuvar”in yöneticisi Martin Raymond, bu trendin bir şehir efsanesi olarak başladığını ama artık bir gerçek haline dönüştüğünü belirtti. Cape Town’da büyüye inanan bazı kişiler kendilerinin büyü ile uyutularak gömülebileceklerinden çekinmesi sonucu bu trendin başladığını belirten Raymond, “Aslında uyanmaları halinde cep telefonlarının yanında olmasını istiyorlar.” dedi.

Raymond, Avusturalya’daki trendin biraz zenginlikle ilgili olduğunu yorumunda bulundu. Raymond, “İnsanlar yaşam stillerini temsil ettiklerini düşündükleri totemlerle gömülmek istiyor. Cep telefonu, dizüstü bilgisayarı ve Blackberry ile gömülmek isteyen bir kişiyle bile karşılaştık.” şeklinde konuştu. Çad ve Gana’da lazım olabilecek düşünesiyle eşyaların tabuta konulduğunu belirten Raymond, İrlanda’da insanların sevdikleri eşyalarla gömülmek istediğini belirtti. Raymond, “Bir kişi kız arkadaşının verdiği oyuncak ayı ile gömülmek istedi.” dedi.

ABD’de bu trend bir cesetin yakılması sırasında patlama olması sonucu fark edildi. Raymond, “Güney Carolina’da bu olaya rastladık. Bir ceset yakılırken ceketin cebine cep telefonu bırakmışlar. Cep telefonunu ısıtırsanız patlar. Bir patlama olduktan sonra böyle bir trend olduğu farkedildi.” dedi.

Güney Afrika’da tabuta gerekli olur düşüncesiyle birden fazla cep telefonu pili konulduğu bildirildi.