Cep telefonu yüzünden arkadaşını öldürdü

Eskişehir'de birlikte alkol alan beş kişi arasında cep telefonu yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak öldürüldü.

Bir süre sonra kimliği tesit edilemeyen şahıslardan biri evden ayrıldı. Daha sonra Can Arul, cep telefonuna baktığında yerinde bulamadı. M.T.’nin telefonu evden ayrılan şahsın götürdüğünü söylemesi üzerine evde bulunan dört kişide taksiye binerek Zafer Mahallesi Gölbaşı Sokak’a geldi.

Burada Serkan İ. taksiden inerek cep telefonunu almak için ayrıldı. Ancak bir süre sonra geri dönen İ., Arul’la tartışmaya başladı. Bu sırada İ. yanında taşıdığı bıçakla Arul’u bıçaklamaya başladı. Bunu gören M.T. araya girdi. M.T.’nin araya girmesi üzerine İ. olay yerinden kaçtı.

Çevredeki vatandaşların durumu 112 Acil servise ve polise bildirmesi üzerine olay yerine ekipler geldi. Sağlık ekibi bacağından aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan Arul’u ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırdı. Ancak Arul, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olayın tanığı M.T.’nin ifadesine başvuran polis kaçan zanlı İ.’nin peşine düştü. Olaydan bir saat sonra İ. yolda yürüdüğü sırada Muttalıp Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. İ., çocuk şubeye teslim edilirken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.