Cesedi 30 parçaya ayırıp çöpe attı!

Pendik'te özel bir güvenlik şirketinde birlikte çalıştığı ve aynı evde kaldığı arkadaşını öldürdükten sonra cesedini parçalayarak poşetlerle çöpe attığı iddia edilen şüpheli yakalandı.

Pendik Dumlupınar Mahallesi’ndeki çöp konteynerlerinde geçen pazartesi günü çöpçüler tarafından poşetlere konularak atılmış ceset parçalarının bulunmasının ardından Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Araştırma sırasında çevredeki apartmanlarda kalan kişileri soruşturan polis, Atatürk Caddesi’nde oturan 3 güvenlik görevlisi arkadaştan H.O’nun bilgisine başvurdu. H.O’nun evde K.U. (25) ve Alparslan Morkılıç (30) ile birlikte kaldığını, aynı iş yerinde çalıştıklarını, ancak Morkılıç’tan bir süredir haber alamadıklarını, K.U’nun da eve gelmediğini anlatması üzerine polis soruşturmasını bu yönde derinleştirerek sürdürdü.

Soruşturma sırasında cesetlerle birlikte bulunan bazı halı parçalarının bu evde kullanılan halıya ait olduğu belirlendi. Yine halıya ait bir parçanın da kesilerek atıldıktan sonra aynı apartmanda yaşayan bir daire sakininin kapısında bulundu.

Delillerin toplanmasının ardından K.U’yu, güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İDO Kadıköy İskelesi’nden takibe alan polis, kaldığı kız arkadaşı N.P’nin (34) evini tespit etti. K.U, Yenikapı’da polis tarafından gözaltına alınırken, N.P’nin evinde yapılan aramada, Alparslan Morkılıç’tan alınan 600 YTL, cep telefonu, banka kartı ve bazı evrak ele geçirdi. Morkılıç’a ait bazı evrakın da şüpheli tarafından yakıldığı belirlendi.

30 POŞET BULUNDU

Polis, Atatürk Caddesi Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu yanındaki boş arsanın yanındaki konteynerde çöpçüler tarafından ceset parçalarının bulunması üzerine çevredeki diğer konteynerlerde yapılan aramalarda 30 poşet bulunduğunu, ancak cesedin baş kısmının henüz bulunamadığını bildirdi. Polis, cesedin baş kısmının Kaynarca çöplüğünde olabileceği olasılığına karşı buradaki aramaların sürdüğünü kaydetti.

Alparslan Morkılıç ile K.U’nun sürekli birbirleriyle kavga ettiklerinin öğrenildiğini belirten polis, K.U’nun olay günü Morkılıç’ı uykudayken bıçakladığını, bu sırada uyanan Morkılıç ile K.U. arasında boğuşma yaşandığını, ancak aldığı bıçak darbeleri nedeniyle Morkılıç’ın hayatını kaybettiğini kaydetti.

K.U’nun, daha sonra satırla cesedi parçalayarak torbalara koyduğunu ve çevredeki çöp konteynerlerine attığını anlatan polis, evdeki cinayet izlerini temizleyen K.U’nun evi terk ederek kız arkadaşının yanında kalmaya başladığını, ancak işine devam ettiğini bildirdi.