Cesedi ormanda parçalanmış halde bulunan Ahmet Ak’ı eşi ve oğlu öldürmüş

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Yunuslu köyünde 29 Eylül 2010 tarihinde tarihinde ormanlık alanda kemikleri bulunan Ahmet Ak'ın, iddia edildiği gibi gelini Havva Ak (31) tarafından değil, eşi ve oğlu tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Yunuslu köyünde 29 Eylül 2010 tarihinde tarihinde ormanlık alanda kemikleri bulunan Ahmet Ak’ın, iddia edildiği gibi gelini Havva Ak (31) tarafından değil, eşi ve oğlu tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. Polisin soruşturduğu cinayetle ilgili olarak mahkemeye çıkarılan anne Nazmiye Ak ile oğlu Yasin Ak tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ereğli’ye bağlı Yunuslu köyünde 27 Temmuz 2010 günü kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ahmet Ak için oğlu Yasin Ak (31) jandarmaya giderek babasının kayıp olduğu ihbarında bulundu. Yapılan başvuru sonrasında baba Ahmet Ak aranırken 29 Eylül tarihinde Yunuslu köyüne yakın ormanlık alanda kemik parçaları bulundu. Babasının kayıp olduğu ihbarını veren Yasin Ak, bulunan kemik parçalarının yanında duran bazı eşyalardan kemiklerin babasına ait olduğunu tespit etti. Adli tıp kurumunda yapılan incelemede kemiklerin Ahmet Ak’a ait olduğu belirlendi. Raporda Ahmet Ak’ın ateşli silahla öldürüldüğünün belirtilmesi üzerine jandarma ekipleri Ahmet Ak’ın eşi Nazmiye Ak (51), oğlu Yasin Ak (31), Gelini Hava Ak (31) ve kayınbiraderi M.Ş.’yi (39) gözaltına aldı. Ahmet Ak’ın gelini Havva Ak, kayınpederini kendisine tecavüz ettiği gerekçesi ile öldürdüğü itiraf etti. Mahkemeye sevk edilen Havva Ak, adam öldürme suçundan tutuklanarak Beycuma Cezaevi’ne gönderildi.

    GELİN İFADEYİ DEĞİŞTİRDİ
    17 Aralık’ta tutuklanan ve “tecavüz etti” diye “kayınpederini öldürdüğünü iddia eden Havva Ak, tutuklu bulunduğu ceza evinde ifadesini değiştirdi. 4 ay sonra gelen bu itiraf üzerine savcılık, Ahmet Ak cinayetinin yeniden incelenmesine karar verdi. Havva Ak, kayınpederini eşi Yasin Ak ve kayınvalidesi Nazmiye Ak’ın öldürdüğünü iddia etti. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte Ahmet Ak’ın evine giderek inceleme yaptı. Yapılan incelemede evin duvarında ve Patpat olarak adlandırılan tarım aracının üzerinde kan örneklerine rastlandı. Gelin Havva Ak’ın değiştirdiği ifadenin ardından bulunan kan örnekleri ışığında Nazmiye Ak ve Yasin Ak gözaltına alındı.
    Ahmet Ak’ın eşi Nazmiye Ak ile sürekli tartışma yaşadığı ve bunun köy halkı tarafından da bilindiği öğrenildi.    Ahmet Ak’ın sürekli olarak tartıştığı eşi Nazmiye Ak ve işsiz olması sebebi ile sürekli borç yapan oğlu Yasin Ak tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Anne Nazmiye Ak’ın yaşadıklarına dayanamadığı ve oğlu Yasin Ak’a babasını öldürmesini söylemesi üzerine Ahmet Ak’ın ateşli silahla cinayeti işlediği iddia edildi.
    Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği tarafından gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Nazmiye Ak ve Yasin Ak, çıkarıldıkları mahkeme olayı kendilerinin yapmadığını söylemelerine rağmen tutuklandı. Anne Nazmiye Ak, Beycuma Cezaevi’ne gönderilirken, Yasin Ak ise Ereğli A/2 tipi kapalı cezaevine gönderildi. Evin duvarından alınan kan örnekleri ile bir diğer kan örneği bulunan tarım aracı ve ağaç kesme motorunun Ankara’ya Kriminal inceleme için gönderileceği ve gelecek kararın bekleneceği öğrenildi.