Cesur yürek marketçi!

İzmir'in Karsıyaka İlçesi'nde bir marketi soyarak kaçan kar maskeli silahlı üç kişi, bir saat sonra gaspetmek istedikleri ikinci marketçi Arif Hikmet Özdemir'in (42) korkusuzca silah çekmesi üzerine kaçarak etrafa ateş açtı.

Gaspçıların geldiği anda dükkanda bulunan market sahibinin eşi ise, olayı ilk önce kendilerine yapılan bir şaka zannettiklerini söyledi.
Gece saat 00.10 sıralaralarında Örnekköy Semti 6007 Sokak 14 Numara’daki markete giren kar maskali üç kişi silahlarını çekti. Saldırganlar tehdit ederek para istedikleri market sahibi Kemal Biçer’i (37) silah zoruyla etkisiz hale getirmeyi başardı. Market kasasındaki bin YTL’yi gasp eden saldırganlar plakası belirlenemeyen otomobille kaçmayı başardı. Bütün günün cirosunu gaspçılara kaptıran market sahibi Biçer, polisi arayarak işyerine gelen kar maskeli, silahlı üç kişi tarafından soyulduğunu bildirdi.

Kaçan gaspçılar yaklaşık bir saat sonra Karşıyaka’nın başka bir mahallesinde tekrar sahneye çıktı. Polisin her yerde aradığı saldırganlar Yeni Girne Caddesi 30 numaradaki Arif Hikmet Özdemir’e (42) ait İkizler Market’e girdi. Silahlarını market sahibi Özdemir ve yanındaki eşi Tülin Özdemir’e (42) doğrultan üç saldırgan kasadaki paraları istedi. Korkusuzca davranan Arif Hikmet Özdemir, kendisine silah doğrultan gaspçılara karşı dolaptaki tabancasını alarak silah doğrulttu. Korkusuz market sahibi tarafından tehdit edilerek kovulan saldırganlar bir anda neye uğradığını şaşırdı. Paniğe kapılalarak dışarı çıkan üç saldırgan, koşarak kaçmak istedi. Marketten dışarı çıkan Özdemir, kaçarken ateş açan üç silahlı gaspçıyla kısa süreli çatışmaya girdi. Çatışmada boynundan yaralanan arkadaşları Bülent Vardar’ı (30) geride bırakan iki saldırgan kaçmayı başardı. Olayın ardından eşi ile markete dönen Özdemir, telefonla polisi arayarak olayı bildirdi.

İhbar üzerine 112 ambulansı ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Boynundan vurularak ağır yaralanan Vardar, ambulansla kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi’nden sevk edildiği 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Gasp edildiği iddiasıyla karakola başvuran diğer marketçi Kemal Biçer’in yaralanan saldırganı teşhis ettiği belirtildi. Tedavi altına alınan saldırgan Bülent Vardar’ın, sözlü ifadesinde arkadaşları tarafından vurulduğunu söylediği öğrenildi. Market sahibi Arif Hikmet Özdemir’i gözaltına alan polis, kaçan diğer iki gaspçının yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.

Olayı polise anlatan market sahibinin eşi Tülin Özdemir, dükkanı kapatmak için dışarıdaki eşyaları toplamaya başladıkları sırada içeriye eli silahlı üç kişinin girdiğini söyledi. Olayı ilk önce kendilerine yapılan bir şaka zannetteklerini söyleyen Tülin Özdemir, “İçeri giren yüzleri maskeli kişilerin ciddi olduklarını görünce bunun bir şaka olmadığını anladık. Birisi kasadaki paraları almak için vitrinin arkasına geçti. Üçü de bize silah doğrultmuştu. Bu sırada eşim de bir anda ruhsatlı silahını alarak gaspçılara doğrulttu. Daha sonra gaspçılar paniğe kapılarak kaçmaya başladı. Eşim havaya ateş açtı. Biraz ileride bize silah doğrultanlardan birinin kanlar içinde yattığını gördük. Hemen polisi aradık. Vurulan kişi, kocamın silahından kıçan kurşunla yaralanmadı.” dedi.