Çete lideri gözaltındayken örgütü yönlendirmiş

Çete lideri gözaltındayken örgütü yönlendirmiş.

Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yasadışı organize suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Çağrı’ operasyonunda tutuklanarak cezaevine gönderilen çete liderlerinden Cabbar Çiçek’in 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan oto galerisi baskınıyla ilgili gözaltında tutulduğu üç gün boyunca telefonla örgüt üyelerini yönlendirdiği iddia edildi.

11 Şubat Cumartesi günü akşam saatlerinde merkeze bağlı Osmangazi ilçesinde Bursa Oto Merkezi’nde Şenol Turan’a ait galeriye kalaşnikoflu silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda işyeri sahiplerinden Şenol Turan ile Hacı Ali Kara ve Yılmaz Akbulut hayatını kaybetti. Olaydan 5 gün sonra zanlı Cabbar Çiçek yakalanarak gözaltına alındı. Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı’na ‘Çağrı’ operasyonunda tutuklanan Uzman Çavuş Tayfun Akyün tarafından götürülen Çiçek’in gözaltında tutulduğu 3 gün boyunca, daha sonra polisin operasyonuyla çökertilen organize suç örgütü üyelerini cep telefonuyla yönlendirdiği belirlendi. Çete lideri olduğu belirlenen Ahmet Karakaş’ın PKK’ya finans desteği sağladığı da ortaya çıkmıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çağrı’ operasyonunda aralarında İl Jandarma Komutanı Albay Aydın Yeşil, Uzman Çavuş Tayfun Akyün ve Emniyet Amiri Ömür Şen, polis memurları Atilla B. ve Özkan B.’nin de bulunduğu 21 kişi tutuklanmıştı. Yeşilüst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu önceki akşam saatlerinde tahliye edilmişti. Bu arada Albay Yeşil’in, istifa dilekçesini verdiği iddia edildi.