Çetin Doğan Beşiktaş adliyesinde

Balyoz soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Tedavi gördüğü GATA’dan dün taburcu edilen Doğan, avukatı aracılığıyla bugün için adliyeye geleceğini açıklamıştı.

TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

‘Balyoz Planı” iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkındaki yakalama emri çerçevesinde İstanbul Adliyesine gelen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ”Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek” dedi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinin önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çetin Doğan, hastalığıyla ilgili tedavi önerilerini göz ardı ettiğini belirterek, arkadaşlarını yalnız bırakamayacağını belirtti.

Bu mücadeleye onlarla birlikte devam edeceğini ifade eden Doğan, ”Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek” dedi.

Sağlık durumunun nasıl olduğunun sorulmasına üzerine Doğan, şunları söyledi:

”Şu an samimiyetle söylüyorum. Kalp, ilaçların dozlarını 4 kat artırmak suretiyle iyiye doğru gidiyor. Ama dün çıktığım zaman 18 idi tansiyonum. Resmi kayıtlarda da vardır. Bir gün önce de öyleydi. Fakat burada bir talep ya da karşılıklı görüşmeler olduğunu öğrendim. Silahlı Kuvvetlerde 50 yıl kalmış bir insanım. Kurumumu zor durumda bırakacak herhangi bir işlem, gayret yapamazdım. O yüzden de 18 tansiyonla dışarı çıktım. Dimdik ayaktayım. Hastanede de arkadaşlarım çok yakından ilgilendiler. Onların hepsine minnettarım.”