Çetin Doğan buna rağmen General olmuş!

Aytaç Yalman, zamanında TSK'daki general olma kriterlerini ortaya çıkardı.

Aytaç Yalman, Çetin Doğan'ı general yaptığı için pişman olduğunu söyledi. Bunu söylerken de bir dönem TSK'daki generallik kriterlerini de açıklamış oldu.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, yıllar sonra önemli bir itirafta bulundu. Yalman, Balyoz hükümlüsü Çetin Doğan'ın kendisinin orgeneral yaptığını ama pişman olduğunu açıkladı.

Milliyet'e konuşan Aytaç Yalman, Çetin Doğan için psikopatik eğilimler taşıdığını da ifade etti.

Yalman, Çetin Doğan'la ilgili pişmanlığıı açıklarken O'nun hakkında ilginç nitelemelerde bulunuyor. Tabii bunu yaparken de bir dönem TSK'da general olma kriterlerini de açıklamış oluyor.

İşte Aytaç Yalman'ın Milliyet'te yayınlanan açıklamasından Çetin Doğan'la ilgili sözleri;

"Psikopatik eğilimler olarak kabul edebileceğimiz kendine hayran olma (narsistlik), ikna yeteneği, yüzeysel bir karizma, acımazsılık (duygusal sığlık), pişmanlık duymama (vicdan yoksunluğu), empati kuramama, insanları yönlendirme arzusu olan kişilerin yüksek komuta kademelerine yapılacak seçimlerde mutlaka dikkate alınması kanaatimce çok önemlidir…"

Aytaç Yalman, bu özelliklerine rağmen Çetin Doğan'ı neden orgeneral yaptığını ise şöyle açıklıyor:

"Bütün bunlara rağmen Ordu Komutanı'nın zeki bir asker olması, geçmiş yıllardaki büyük karargah deneyiminden istifade edebileceğimi düşünerek Orgeneral olmasına müsade ettim. (Orgeneral olmasını sağladım)