Çetin Doğan GATA’dan taburcu edildi

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, tedavi için bulunduğu GATA'dan taburcu edildi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Çetin Doğan’ın avukatı İsmail Tepecik, Doğan’ın 15:00 – 16:00 sıralarında GATA’dan taburcu edildiğini açıkladı. Evinde dinlenmekte olan Doğan’a yakalama yapılmaması için savcı ile görüşen Tepecik, polis daha önce gözaltına almaz ise 23 Nisan 11:00 sıralarında adliyeye geleceklerini açıkladı.

Doğan’ın ameliyat olmak istemediğini ve hastaneden taburcu edildiğini açıklayan Tepecik, “Şuanda yeni gitti evine ve kendisinin tansiyonu 18-19. biraz istirahat edecek ve gelecek.” dedi.

‘Doğan ne zaman gelecek?’ sorusuna, “Polis ne zaman davet ederse o zaman gelir.’ karşılığını veren Tepecik, Doğan’ın sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi. Tepececik’in açıklaması şöyle: “Kendisi suçsuz olduğuna inanıyor ve kendi savunmasını bir an önce yapabilmek için ameliyatı riskli olduğu için ameliyat dahi olmadı. Eğer sayın paşam değişik düşünmüş olsaydı ameliyatı olurdu ve bu gün de hastanede olurdu. Bakın burada da gördüğünüz gibi tansiyonu devamlı 18-19. Taburcu olmayı kendisi istemedi ama hastane taburcu etti. Ameliyat olmayınca taburcu oldu. Kendisinin hastane dışında uygulanacak tedavileri vardı. Uygulanması gereken. Ameliyatının dışında da bel fıtığının tedavi imkanları var. Ama o tabi tutuklama, yakalama kararı olduğu için bu tedavi imkanlardan mahrum kaldı.”

Gazetecilerin ‘Bu raporları oraya sunacak mısınz?’ sorusuna Avukat Tepecik şu cevabı verdi: ‘Raporları sunduk. Savcılık polise yakalama yazısını yazdı. Uygulayacak kişi polis, savcı değil. Biz bu yakalanma uygulanmazsa yarın 11:00’e kadar, yarın geleceğiz kendimiz.”

Tepecik, bir başka soru üzerine, inisiyatifin tamamen poliste olduğunu, yakalama kararını daha erken uygulamak isterlerse uygulayabileceklerini de dile getirdi.