Çetin: Hiddink gülerken ısırabilir!

Hiddink'in yardımcısı Oğuz Çetin, Hollandalı teknik adamın bilinmeyenlerini anlattı!

A Milli Takımımızda başlayan yeni dönemin ardından Hiddink’in yardımcısı Oğuz Çetin, Hollandalı teknik adamın bilinmeyenlerini anlattı!.. Hiddink’in F.Bahçe’deki günlerini hala hatırladığını söyleyen Çetin, tecrübeli çalıştırıcının hem babacan, hem de disiplinli olduğnunu altını çizdi.

Futbol oynadığı dönemde verdiği paslar, attığı goller ve beyefendi kişiliği ile taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin büyük beğenisi kazanan Fenerbahçe’nin ve A Milli Takım’ın unutulmaz kaptanlarından Oğuz Çetin Fenerbahçe Televizyonu’ndan Turhan Seven’e özel açıklamalarda bulundu.

Yeni bir başlangıç ile yeni heyecanların oluşacağını belirten A Milli Futbol Takımı Sorumlu Antrenörü Oğuz Çetin, “Bu işin başında dünyaca tanınan,kariyeri başarılarla dolu, insan olarak çok
sevilen, babacan Guus Hiddink olacak. İnanıyorum ki yeni heyecanlar yaşayacağız. Kendisinin engin tecrübe ve bilgi birikimi ile Türk futboluna ve milli takıma katacağı büyük değerler olacak. 1.5 aydır Hiddink ile yoğun bir görüşme içerisindeyiz. Kendisi şartlarını oluşturup Türkiye’ye adımını attığı gün yoğunluk daha da artacak. İnanıyorum ki Türk milli takımının önümüzdeki yıllarda ortaya koyacağı başarılar herkesi memnun edecek” dedi.

Türkiye’de her zaman büyük hedefler konulduğunu ve bunların peşinden koşulduğunu dile getiren Oğuz Çetin “Atlanılan en önemli konulardan bir tanesi gerçeklerden ve doğrulardan uzak durulması. Fatih Terim’in geçmişteki çalışma süresi içerisinde de bu durum böyleydi ve Fatih hoca da bunu sık sık dile getirirdi. Gerçekleri ve doğruları göz ardı etmeyelim, ülke gerçeklerinden uzaklaşmayalım. Biz bu büyük hedefleri elde edemeyiz anlamında söylemiyorum ama şartları, kulüpleri, oyuncuları çok iyi analiz etmek lazım. Futbolu oluşturan unsurlar var. Söylemlerle bir yere varmak gerçekçi olmaz.Hiddink’e basın toplantısında Avrupa 3.lüğünü bile başarı olarak görmeyen bir ülkeden bahsediliyormuş gibi bir soru soruldu ki bu çok yanlış. Hedef her zaman tabiki en üst. Ama bu nasıl olacak, önce grup liderliği veya en iyi ikincilik. Olmuyorsa play-off’lar ile gitmek. Yeni hedefler ise Avrupa şampiyonasına gittikten sonra konacak” ifadelerni kullandı.

Geçmişin ön yargısını taşımadan her türlü bilgiyi en objektif şekilde Guus Hiddink’e tüm ayrıntıları ile aktardığını ifade eden Çetin, Hollandalı teknik adamla Fenerbahçe’de birlikte geçirdikleri günleri çok konuştuklarını ifade etti. Çetin “Burada olduğu dönem onun içinde önemli bir yıldı. Kariyerinin başlangıcında çok önemli tecrübeler yaşadı burada. O dönem onda öyle bir iz bırakmışız ki oyuncuları tek tek sayabiliyor .Bugün bana say deseler belki o günkü kadroda ismini atlayacağım arkadaşlarım olacaktır .Hiddink isimlerden çok net bahsediyor. Hala aynı samimi ve mütevazı kişi. Ayrıca disiplinli ve kararlı. Gülerken ısırabilir” diye konuştu.

Oğuz Çetin, Turkcell Süper Lig ile ilgili görüşlerini de şu şekilde belirtti “Anadolu kulüpleri artık çok iyi organize oluyor. Özellikle kulüp yapılanmalarını doğru yapıyorlar. Dikkat ederseniz getirdikleri teknik direktörlere yetki veren ve şehir potansiyeli olan kulupler ön plana çıktı. Bursaspor’un önemli bir çıkışı var. Bursa şehir olarak bu atmosferi yaşayabiliyor ve takıma ciddi destek veriyor.Yarış sonuna kadar devam edecek diye düşünüyorum. Her nekadar Fenerbahçe geride kalmış olsa da bu yarıştan kopmaz. Beşiktaş’ın zorlamaları devam edecek.Galatasaray’ın büyük bir potansiyeli var. Bursaspor’un ortaya koyduğu performans ve Ertuğrul hocanın çalışmaları göz ardı edilemez. Ertuğrul hoca genç oyunculara yer vererek buralara geldi.Bu durum, Bursa’ya olduğu kadar Türk futboluna da yarar sağlıyor.Puan sıralamasına bakarsak avantajlı olan Bursaspor. Fenerbahçe’nin önündeki 1-2 maçı kazanarak eski havasını bulması gerektiğini düşünüyorum.”