Çetin: Hükümetin derdi Türkiye değil yaklaşan seçimler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, çözüm sürecinin oyalama süreci haline geldiğini belirterek, "Hükümetin derdi Türkiye değil yaklaşan seçimler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, çözüm sürecinin oyalama süreci haline geldiğini belirterek, “Hükümetin derdi Türkiye değil yaklaşan seçimler.” dedi.

Şefkat Çetin gündeme ilişkin yazılı değerlendirmesinde, AK Parti hükümetinin 6-7 Ekim’de Türkiye’yi yakıp yıkan PKK ayaklanmasının duraksattığı çözüm sürecini yeniden işletmeye ve HDP’lilerin İmralı ile temasına hazırlanmasının, bölücülere olan teslimiyetlerinin yeni bir kanıtı olduğunu belirtti. “Demek ki Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle çıkarılan bölücü isyan, yakılan yıkılan binden fazla kamu binası ve kahpece şehit edilen askerlerimiz AKP tarafından sindirilmiştir ve her şeye rağmen süreç gözden çıkarılamamıştır.” diyen Çetin, terör örgütüne hiçbir somut adım attıramayan çözüm sürecinin bir oyalama süreci haline geldiğini vurguladı.

Çetin, açıklamasında şunları dile getirdi: “Seçimlerden ve kendi akıbetlerinden başka bir şey düşünmeyen, Türkiye bölünecekmiş, bölgede devlet yokmuş umurunda olmayan hükümet her şeye razıdır. PKK ise bu sayede aldığı tavizlerle gücüne güç katmaktadır. HDP’lilerin İmralı trafiğinin başlamasının ardından teröristbaşına sekretaryanın da hayata geçirilmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Bu sürecin ucu seçimlerden sonra İmralı canisini İmralı’daki dinlenme tesislerine almak ve ardından serbest bırakmaya gidecek kadar açıktır.”

‘TÜRK MİLLETİ İÇİN KAYIP BİR GÜNÜ…’

Hükümetin çözüm masasında oturduğu her günün Türk milleti için kayıp bir gün olduğunu vurgulayan MHP’li Çetin, şöyle dedi: ‘Kan dökülmemesi ve ülkenin huzur içerisinde olması toplumun her kesiminin ortak temennisi olmakla birlikte, barış söylemlerinin arkasına gizlenerek daha büyük bir savaş için silahlanmayı Türk milletinin dikkatlerinden kaçırmanın affedilir bir yanı yoktur. AKP her seçim yaptığı gibi kürsülerde sahte milliyetçilik nutukları atarak perde arkasındaki PKK pazarlıklarını gizlemeye çalışmaktadır. PKK çetesiyle iş tuttuğu ortaya çıktıkça oy aldığı seçmen kitlesinin dahi desteğinden mahrum kalacağını gayet iyi bilen AKP hükümeti girdiği çıkmaz yolda son demlerini yaşamaktadır. Vatanın bölünmez bütünlüğüne ve milletin evlatlarının canlarına kasteden bölücü terörle yaptığı işbirliğine mahkûm olan AKP, telafisi mümkün olmayan bir gaflet, dalalet ve ihanet sarmalına düşmüştür. Üstelik İmralı’daki caninin ve örgütünün bugüne kadar Türk milletine karşı işledikleri suçlar için, yaktıkları masum canlar için hiç bir pişmanlık ifadeleri yoktur. İmralı’daki mahkûmun devlete eşdeğer bir makama çıkartarak aslında Türk devleti içerisinde paralel bir devletin inşasına müsaade eden AKP hükümeti zillet içerisindedir.’

‘6-7 EKİM OLAYLARINI DURDURMAK İÇİN İMRALI’DAN YAZI GETİREN AKP HÜKÜMETİ…’

Şefkat Çetin, sınır dışındaki gelişmelere de değinerek, “Devletimizi yönetenlerin Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki Kürt bölgelerine karşı çıkması ve tedbir geliştirmesi beklenirken, ülkemizde PKK’nın kurtarılmış mahalleler oluşturmasına göz yumulmasına Türk milletinin tahammül göstermeyeceği bilinmelidir. 6-7 Ekim olaylarını durdurmak için İmralı’dan yazı getiren AKP hükümeti ve Başbakan Davutoğlu, olayları başlatanın da aynı merkez olduğu bir oyunda kukla gibi oynatılmaktadır. AKP deve kuşu siyasetiyle başını kuma gömerek gerçeği milletten gizlediğini sansa bile, Türk milleti örgütün bugün kamu düzenini yurt sathında tehdit eder hale gelmesinin tek sorumlusunun hükümetleri olduğunu gayet iyi bilmektedir. 12 yıl öncesine kadar dağlardaki inlerine sıkışmış ve bitme noktasına gelmiş teröristlere şehirlerimizde hendek kazdıracak cüreti veren, emniyet müdürleri ve valilere PKK’dan özür dileten, kimlik kontrolleri, yargılama, vergi toplama gibi devlet fonksiyonlarını PKK’ya terk eden AKP, Türk milletinin birliğine ve bütünlüğüne ihanetten hesaba çekilmelidir.” dedi.

‘DERSİMLİ KEMAL’E DE DERSİMLİ DAVUTOĞLU’NA DA…’

“İhanet sürecini devam ettirseler de bitirseler de çıkacak faturayı AKP ödemek zorundadır.” görüşünü aktaran Çetin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Türkiye’nin kaderini bölücü bir örgütle pazarlığa bırakacak ölçüde akıl tutulması yaşayan AKP’nin ve iktidar olmanın yolunu AKP’lileşmekte bulan CHP’nin Türk milletiyle ve Türk devletiyle hesaplaşma niyetlerinin karşısında milli devleti yaşatmak üzere MHP kadroları dimdik ayaktadır. Türk milletinin birliğini esas almaları gerektiği halde milletleşme sürecini kabullenemeyen, toplumsal bütünlüğümüzü siyaseten sindiremeyen ve bu yüzden Cumhuriyete ve milli devlete saldıranlara yaranma yarışına giren Dersimli Kemal’e de Dersimli Davutoğlu’na da Türk milleti gerçeğini Milliyetçi Ülkücü Hareket öğretecektir.” CİHAN