Çevreci öğrencilerden belediyeye ziyaret

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, heykel tarihi binada Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Uludağ Üniversitesi iş birliği ile ortaklaşa düzenlenen 'Atıklarımızla Yolculuk' projesine katılan öğrencileri ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, heykel tarihi binada Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Uludağ Üniversitesi iş birliği ile ortaklaşa düzenlenen ‘Atıklarımızla Yolculuk’ projesine katılan öğrencileri ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen bu proje, geleceği şekillendirecek olan gençlerin, çevre duyarlılığına sahip bireyler olmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu tür projeler sayesinde geleceğe yön verdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, projede emeği geçen Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı çalışanlarına ve Uludağ Üniversitesi’nden projeye destek olan herkese teşekkür etti.

Ziyaret esnasında çocuklarla sohbet eden Ödünç, yapılanlarla ilgili bilgi aldı. Proje esnasında eski gazetelerden kağıt yaptıklarını, evlerindeki atıkları incelediklerini, geri kazanımı öğrendiklerini, çevre dostu oyuncak yaptıklarını belirten çocuklar, Başkanvekili Ödünç’e Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.