Ceyhan Belediye ilk deplasman galibiyetini aldı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Ceyhan Belediyespor deplasmanda oynadığı TED Ankara Kolejliler'i 61-60 mağlup ederek bu sezon ilk deplasman galibiyetini aldı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden Ceyhan Belediyespor deplasmanda oynadığı TED Ankara Kolejliler’i 61-60 mağlup ederek bu sezon ilk deplasman galibiyetini aldı.

Kendi sahasında Fenerbahçe’yi, İzmir Konak Belediyesini ve Homend Antakya Belediye’yi iki uzatmanın ardından yenen, deplasmanda ise Botaş ve Mersin Büyükşehir’e boyun eğen Ceyhan Belediye ilk deplasman galibiyetini Ankara’dan adı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı son saniyelerde kullandığı faul atışlarıyla bir sayı farkla kazanan Adana ekibinde galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Başantrenör Atilla Keskin, iyi başladıkları karşılaşmanın üçüncü periyodunda yedikleri sayılarla rakiplerinin kendilerini yakaladığını belirtti. Keskin, “Maçın zor geçeceğini biliyorduk. TED ekibinin şiddetle galibiyete ihtiyacı vardı. Bunu sporcularıma ve yapmış olduğumuz basın toplantısında dile getirmemize rağmen oyuncularım rehavete kapıldılar ve maçı zora soktuk. Ancak maçı son ana kadar bırakmadık. Bu sezon deplasmanda kazandığımız ilk galibiyeti burada bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Önümüzde zorlu bir İstanbul Üniversitesi karşılaşması var. İki günlük aranın ardandan bu maçın hazırlıklarına başlayacağız.” şeklinde konuştu.