Ceylanpınar’da öğrencilere telafi eğitimi verilecek

Ceylanpınar'da, Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle aksayan eğitimlerini tamamlamak için öğrencilere Cumartesi günleri telafi eğitimi verilecek.

Ceylanpınar’da, Suriye’de yaşanan iç savaş sebebiyle aksayan eğitimlerini tamamlamak için öğrencilere Cumartesi günleri telafi eğitimi verilecek.

        Yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Dağ, okullara eğitim ve öğretim sürecinde ara verilen gün sayısınca Cumartesi günleri telafi eğitimlerini tamamlayacaklarını söyledi. Telafi programlarının hazır olduğunu ifade eden Dağ, bakanlık müşteşarıylla beraber tüm okulları gezerek sorunları tespit ettiklerini kaydetti.

        Çok olağanüstü bir durumun olmadığını dile getiren Dağ, tespit etmek üzere çalışmaları yaptıklarını, beklediklerini ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Dağ, şöyle dedi: “Şu anda hayat normal, önceden tedbirler alarak öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, vatandaşımızın hayatıyla ilgili çalışmalarımızı önceden başlattık. Neticide bir sıkıntı oluşmadı. Yaralananlarımız ufak tefek var ama can kaybımız yok çok şükür. Bu noktada kaymakamıza, önceden tedbirler aldığı için teşekkür ediyorum. Bundan sonra ne olur bilmem, ama şu noktada hayat sakin ve normal.”

        Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan da Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim Rehberlik ve Kaynaştırma Grup Başkanı Yurdagül Aydoğan ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Yusuf Kır ile Ceylanpınar’daki okullarda incelemelerde bulundu. Öğrenci, öğretmenlere, ihtiyacı olanlara psikolojik destek verileceği vurgulandı.