Cezaevi kapısında kanlı pusu

Bayrampaşa Kapalı Cezaevi'nde yatan babasını ziyarete giden Ünal Uyar ve annesi, cezaevi kapısında kurşun yağmuruna tutularak öldürülmek istendi.

Edinilen bilgiye göre, Bayrampaşa Kapalı Cezaevi’nde hükümlü olan babası Mustafa Uyar’ı ziyarete giden Ünal Uyar (31) ve annesi görüş sırası alarak kapıda beklemeye başladı. Bu sırada cezaevi kapısına hızla yaklaşan bir genç silahını çekerek Ünal Uyar’a ve sırada duran İlknur Tarhan ‘a (41) kurşun yağdırdı. Kanlar içinde yere yığılan genci ve kadını gören 20 yaşlarındaki saldırgan, işini bitirdiğini zannederek yolun karşısına doğru koştu. Fakat görgü tanıklarının ifadesine göre, Ünal’ı öldürdüğünden emin olamayan şahıs tekrar kapıya yöneldi. Burada Ünal Uyar’ın kafasına doğru bir el daha ateş açan saldırgan yaya olarak kaçtı.

Olayda saldırganın anne oğulu öldürmek istediği ancak yalnışlıkla sırada Ünal Uyar’ın yanında durmakta olan İlknur Tarhan’ı vurduğu öğrenildi. Ağır yaralanan Ünal Uyar kaldırıldığı Sağmalcılar Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybederken, ağır yaralanan İlknur Tarhan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkedildi. Olaydan yara almadan kurtulan ve oğlunu kaybettiği için şoka giren Nadide Uyar polis tarafından karakola götürüldü.

Polis, cezaevinde yatan Mustafa Uyar ile daha önceden husumeti bulunan bir şahsın cinayeti işlemiş olması ihtimali üzerinde duruyor.