Cezaevinde 4 nikah birden kıyıldı

Adana Kürkçüler E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki 4 mahkum düzenlenen törenle resmi nikahlarına kavuştu.

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın nikah kıydığı düğün töreninde ünlü türkücü Mahmut Tuncer de konser verdi.

Törende ayrıca Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun harmandalı oynayarak düğüne renk kattı.
Cezaevinin konferans salonunda düzenlenen törende, daha önce dini nikahlı olan 4 tutuklunun resmi nikahları kıyıldı. Tamamı tutuklulardan oluşan Urfa Sıra Gecesi ekibinin sazlı sözlü gösterisiyle başlayan törende daha sonra sahneye ünlü türkücü Mahmut Tuncer çıktı. Yaptığı espiri ve şakalarla düğüne renk katan Tuncer, söylediği türkülerle de salondakileri coşturdu.

Konserin ardından nikah törenine geçildi. Genç çiftlerden Sihan Akay ile Ümran Akgül’ün nikahını kıyan Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, “Geçmişte temeli atılmış aile birliktelikleri, resmi nikahla perçinlenecek. Nikah töreniyle bu gençlerimiz, ileriki yaşamında aile ocağını tüttüreceği bir yapıya kavuşmuş olacak.” dedi.

Başkan Arıkan, resmi nikahları kıyılan genç çiftlere çeşitli beyaz eşyalar hediye etti. Şehriban Ceylan ile Aslan Özbek, Gamze Aldan ile Emrah Boz ve Safiye Ceylan ile İbrahim Çiftçi’nin nikahlarının ardından sözalan Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Mustafa Hakan Uyar, “Çiftlerimiz evli ancak, cezaevinde eşlerini ziyaret edemiyordu. Çünkü resmi nikahları yoktu. İşte biz bu anlamda 4 çiftin resmi nikahını kıydırdık. Resmi nikahları olmayınca eşlerin soyadları tutmadığı için birbirleri ile görüşemiyor, mağdur oluyorlardı. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmış olduk.” diye konuştu.

Mahkumları topluma kazandırmaya yönelik faaliyetlerin devam edeceğini söyleyen Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun da harmandalı oynayarak düğün törenine renk kattı.

Törene çok sayıda üst düzey bürokratın yanısıra tutuklu ve hükümlülerle nikahı kıyılan çiftlerin aileleri katıldı.