Cezaevinden çıktı annesini ve dayısını öldürdü!

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde cezaevinden izinli olarak çıkınca `intikam' için annesi 63 yaşındaki Şenol Karabulut ile dayısı 51 yaşındaki Mehmet Uçar'ı boğarak öldürdü.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde cezaevinden izinli olarak çıkınca ‘intikam’ için annesi 63 yaşındaki Şenol Karabulut ile dayısı 51 yaşındaki Mehmet Uçar’ı boğarak öldüren 25 yaşındaki Süleyman Karabulut adliyeye sevk edilirken, dil çıkarttığı gazetecilerin ‘Pişman mısınız?’ sorusuna “Pişmaniye mi?” diye yanıt vererek pişkin tavır sergiledi.

“Adam yaralama” ve “Kız kaçırma” suçlarından Kırşehir Yarı Açık Cezaevi’nde cezasını çeken Süleyman Karabulut, izinli olarak 18 Mart’ta memleketi Tarsus’a geldi. Karabulut, aynı gece 3 yıl önce kardeşi Savaş’ı kalbinden bıçaklayarak öldüren akli dengesi bozuk dayısı Mehmet Uçar ile annesi Şenol Karabulut ile tartıştı. Karabulut, tartışma sırasında dayısını, ardından da bir odaya gizlenmeye çalışan annesini boğarak, öldürüp kaçtı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, katil zanlısı dün akşam 82 Evler Mahallesi’nde uçucu madde koklarken yakalandı. Kendinden geçmiş halde bulunan Karabulut, Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Buradaki tedavi ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheli ifadesinde dayısının kardeşi Savaş’ı öldürdüğünü, annesinin de ona yardım ettiğini, cinayeti bu yüzden işlediğini öne sürdü. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Karabulut, kendisini görüntüleyen gazetecilere dil çıkarttı. Gazetecilerin, “Pişman mısın?” diye sorduğu Karabuluk, “Pişmaniye mi?” karşılığını verdi. Süleyman Karabulut, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.