Cezaevinden tahliye oldu öldürüldü

Manisa'da, bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen 28 yaşındaki kişi, benzin istasyonunda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Kenan Evren Sanayi Sitesi girişinde 45 UZ 604 plakalı otomobili ile benzin almak için akaryakıt istasyonuna giren Soner Kasap’a (28), bir otomobilden inen kişi tarafından ateş edildi. Kasap, vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığılırken, saldırgan otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı.

Kasap’ın otomobilinde bulunan M.H. (40) ile Ö.K. (29) ve istasyon görevlileri, saldırganın A.Ö. (25) olduğunu ve 45 ET 006 plakalı otomobille olay yerinden uzaklaştığını bildirdi. Polis zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Soner Kasap’ın, A.Ö’nün kız arkadaşına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandığı ve 8 ay cezaevinde kaldıktan sonra kısa süre önce tahliye olduğu, bugün silahlı saldırı öncesi Kasap ve A.Ö’nün kavga ettikleri öğrenildi.

Çeşitli suçlardan sabıkası bulunan A.Ö’nün yakalanması için çalışmanın sürdüğü bildirildi.

Olay yerine gelerek inceleme yapan Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir, iki gencin kız meselesinden dolayı tartışmış olduğunu, Kasap’ın cezaevinden yeni tahliye edildiğini ve cinayetin bir hesaplaşmadan kaynaklandığının tahmin edildiğini söyledi.