Check-up yaptırdı üç gün sonra öldü

Antalya'da, check-up yaptıran öğretmen, üç gün sonra kalp krizinden öldü.

Hemşire eşi tarafından yapılan kalp masajı ile hayata geri dönen, öğretmen kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ali Rıza Önen’in ani ölümü başta milli eğitim camiası olmak üzere meslektaşları ve öğrencilerini üzdü. Öğretmenlerinin cenaze merasimine katılan öğrenciler ve velileri gözyaşlarını tutamadı.

Ali Rıza Önen, ölümünden üç gün önce AÜ Tıp Fakültesinde check-up’tan geçti. Yapılan genel tahiller sonunda sağlık sorunu bulunmadığı görülen Önen, evine döndü. Ertesi gün okuluna giden Önen, check-up yatırdıktan üç gün sonra ise kalp krizi geçirdi. Geçtiğimiz gece evinde kalp krizi geçiren Ali Rıza Önen’e ilk müdahale, AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümünde görevli hemşire eşi tarafından yapıldı. Eşinin yaptığı kalp masajı ile yeniden hayata dönen Önen, ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. 47 yaşındaki öğretmen burada beyin kanaması geçirince tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

Ali Rıza Önen için Muratpaşa Camii’nde düzenlenen törene Milli Eğitim camiası katıldı. Eğitime bir süre ara verilen Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu da tam kadro cenaze töreninde hazır bulundu. Törene katılan Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, Önen’in ölümünü “Acı bir kayıp.” olarak değerlendirirken, öğrencilerin “Hocam bizi bırakıp nereye gidersin” feryatları dikkat çekti. Öğrencilerin bir kısmı, Önen’in cenazesinin defnine katılmak üzere memleketi Demre’ye gitti.