CHP; ‘AK Parti’yi halka şikayet ediyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Çorum'da yaptığı "CHP'yi Sosyalist Enternasyonal'e şikayet edeceğiz" sözüne CHP Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu'ndan yanıt geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın Çorum’da “Sosyalist Enternasyonal’e çağrıda bulunuyorum, CHP’nin sizin aranızda yeri yoktur. Bu konuyu biran önce çözün.” sözlerine CHP’den cevap gecikmedi. CHP Çorum İl Başkanı Gürsel Yıldırım ile bir basın toplantısı düzenleyen Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Çorum’a gelerek merkez ilçe kongresine katılan Dengir Mir Mehmet Fırat’ın partisinin ve ülkenin temel sorunlarını görmezlikten gelerek CHP’ye yönelttiği eleştirileri aynen kendisine iade ettiklerini kaydetti. Sosyal demokrat lafının Fırat’ın ağzına yakışmadığını söyleyen Ayvazoğlu, “Fırat, bizi Sosyalist Enternasyonal’e şikayet edeceğini söylüyor. Onun böyle bir hakkı yoktur. Şikayet edilmesi gereken bir yer varsa o da halktır. AK Parti’nin 3 buçuk yıldır göstermiş olduğu idareden dolayı onları halka şikayet ediyoruz. AK Parti’nin geçen sürede insanımızın onurunu, namusunu ve şerefini ayaklar altına alarak bu ülkeyi nerelere getirdiğini halk görüyor. Bu halk bunun hesabını soracaktır.” dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat’ın Başbakan Erdoğan’a benzer bir haleti ruhiye ile CHP’nin sorunlarıyla uğraşmaya kalkıştığını ifade eden Feridun Ayvazoğlu, Fırat’ın CHP’nin iç işlerine gösterdiği hassasiyet ve ciddiyeti ülke ve halka göstermesini istedi. Kendilerini muhalefet yapmamakla suçlayan AK Parti’yi muhalefete göndereceklerini ifade eden Ayvazoğlu, “CHP muhalefet yapmıyor sözünü, AK Parti’yi muhalefete göndererek iktidarın nasıl yapıldığını göstereceğiz. Onların artık yelkenleri suya düştü. Bu tür konuşmalarından pes ettiklerini anlıyoruz. 3 Kasım’da kandırdığınız bu halk sizi sandıktan aşağı düşürecektir. Bu hizmetin nasıl verileceğini görün. Şimdiden sizin muhalefet adaylığınız hayırlı olsun.” diye konuştu.

Kongrelerde CHP’ye sataşmakla kimsenin eline bir şey geçmeyeceğini söyleyen CHP Çorum İl Başkanı Gürsel Yıldırım ise iktidarın giderek hırçınlaştığını ve karşısında muhalefet istemediğini anlattı. Yıldırım, “Başbakan 3 yıldır alkışlanmaya alışmış. Her söylediği alkış alıyor. Ama giderek hırçınlaşmaya başladı. Karşısında muhalefet istemiyor. Atatürk çiftçisiyle aynı sofrada yemek yerken o çiftçiyi azarlıyor. Herkesle kavgalı. Böyle bir Başbakan ülkeyi iyiye götüremez” açıklamasında bulundu.